Związek Piłki Ręcznej w Polsce („ZPRP”) z siedzibą w Warszawie w związku z organizacją Turnieju EHF Euro 2016 zaprasza do wzięcia udziału w zapytaniu konkursowym dotyczącym usług „Wynajmu wraz z dostawą montażem obsługą i demontażem sprzętu biurowego i drukującego oraz technicznego wykorzystywanego podczas turnieju EHF Euro 2016 w Polsce”.
Zapytanie ofertowe_sprzet biurowy EHF EURO 2016_12_16
Załącznik zestwienie sprzętu biurowego
Załącznik 1,2 wzór oferty biurowy
Poniżej lista pytań oraz odpowiedzi zamawiającego dotycząca konkursu na usługi „Wynajmu wraz z dostawą montażem obsługą i demontażem sprzętu biurowego i drukującego oraz technicznego wykorzystywanego podczas turnieju EHF Euro 2016 w Polsce”
PYTANIA:
Proszę o dodatkowe informację odnośnie Laminatorów A4
jakie odciązenie
ilość laminacji ogólem
przeważający format laminacji
AD 1. Laminatory minimum formatu A4
Obciążenie w lokalizacjach Kraków – ok 4000
Wrocław – ok 3500
Katowice – ok 1800
Gdańsk – ok 1800
Przeważający format laminacji A5
PYTANIA:
- Tworzenie sieci LAN w biurach w każdej lokalizacji – czy chodzi tutaj po podłączenie wszystkich urządzeń pracujących w danym biurze do sieci LAN obiektu? Czy można założyć, że w każdym biurze znajduje się min. jedno gniazdo LAN, do którego można podłączyć urządzenie sieciowe, do którego podłączane będą urządzenia drukujące i laptopy z danego biura?
AD 1. Punkt obejmuje zarówno podłączenie do istniejącej sieci jak i spięcie urządzeń w lokalną sieć jako grupa
Założenie do wyceny obejmuje obecność minimum 1 gniazda LAN
Maksymalna ilość urządzeń w grupie do 20 urządzeń
- Biura C-H w każdej z lokalizacji – czy to jest 5 osobnych pomieszczeń i w każdym z nich należy stworzyć odrębną sieć LN, która następnie będzie podłączona do sieci LAN obiektu?
AD 2. Biura C-H z zgodnie z opisem obejmuje biura zlokalizowane w hotelach oficjalnych i maksymalnie obejmuje do 3 komputerów i 1 drukarki pracującej w grupie w jednej lokalizacji
- Pamięć masowa 1TB – chodzi o pamięć podłączaną przez USB do konkretnej stacji roboczej, czy o pamięć masową współdzieloną w danej sieci?
AD 3. Pamięć masowa – wersja USB lub sieciowa
- Monitory min. 42” – w jaki sposób mają być zamontowane/postawione: statyw, montaż na ścianie, postawienie na stole/biurku?
AD 4. Monitor wyposażony w stojak z kółkami umożliwiający łatwą zmianę lokalizacji
- Stacja robocza/laptop – czy modem HSDPA jest konieczny? Jeśli komputery będą podłączone do sieci LAN obiektu, to zapewne będą korzystać z internetu dostarczanego tą drogą. Ponadto w specyfikacji nie ma informacji na temat konieczności zapewnienia kart GSM umożliwiających korzystanie z internetu za pośrednictwem tych wbudowanych modemów. Naszym zdaniem są one zbędne.
AD 5. Wyposażenie w modem HSDPA jest konieczny i jest traktowany jako możliwość użycia alternatywnego łączenia z siecią Karty sim z dostępem do usług po stronie zamawiającego
- Drukarki i urządzenia MFP – w zapytaniu nie ma informacji w jaki sposób Zamawiający zamierza rozliczać koszty wydruku na tych urządzeniach. Czy powinniśmy brać pod uwagę rozliczenie za każdą wydrukowaną stronę (wówczas niemożliwe będzie precyzyjne określenie kosztu i zamknięcie oferty konkretną kwotą)? Czy są jakiekolwiek przewidywane ilości wydruków dla każdego z urządzeń lub chociaż typu urządzenia?
AD 6. Zamawiający przewiduje po ok 20000 wydruków w każdej z lokalizacji Wrocław i Kraków oraz po ok 10000 wydruków w każdej z lokalizacji Katowice i Gdańsk.
PYTANIA:
- Czy w zapytaniu konkursowym na “wynajem i dostawę sprzętu audiowizualnego na EHF EURO 2016”, sprzęt biurowy (podany tylko w jednej lokalizacji, w punkcie 1) nie jest wpisany omyłkowo? Jest bowiem także ogłoszone zapytanie konkursowe na “Wynajem sprzętu biurowego na EHF EURO 2016”, w którym wyszczególniony jest dokładnie ten sam sprzęt; a ponadto jest on w każdej z lokalizacji a nie tylko w Krakowie. Proszę o potwierdzenie.
AD 1. Potwierdzamy, przez pomyłkę został umieszczony plik z błędem i niezwłocznie został zmieniony na poprawny
- Jakie są przewidziane ilości kart akredytacyjnych do wydania?
AD 2. Przewidywane ilości wydruków w części akredytacji Kraków ok 4000 , Wrocław ok 3500, Gdańk i Katowice ok 1800
- Czy jest określony sposób noszenia kart akredytacyjnych (smycze, przypinane lub inne)?
AD 3. Nie dotyczy zakresu zamówienia
- Czy jest określona wielkość kart akredytacyjnych?
AD 4. Format wydruków do akredytacji A5
- Czy karty akredytacyjne mają być jedno czy dwustronne?
AD 5. Wydruki dwustronne
- Czy karty akredytacyjne mają być spersonalizowane (czy mają zawierać zdjęcie i / lub imię oraz nazwisko)?
AD 6. Karty akredytacyjne będą spersonalizowane- szczegóły danych nie dotyczą zamówienia
- Do jakiego celu przewidziane są gilotyny?
AD 7. Gilotyny przewidziane są do prac biurowych przy produkcji druków akredytacyjnych
- Czy wykonawca ma zapewnić materiały eksploatacyjne (papier, tusze / tonery, folie laminacyjne itp)? Jeżeli tak, to jakie jest przewidywane zużycie?
AD 8. Tak wybrany wykonawca ma zapewnić materiały eksploatacyjne do oferowanego sprzętu w jakości i ilości zapewniającej normalna pracę urządzeń
Przewidywane ilości wydruków zostały zawarte w odpowiedzi do serii pytań z dnia 18.12.2015
- Czy wykonawca ma zapewnić oprogramowanie do akredytacji?
AD 9. Oprogramowanie do akredytacji nie jest przedmiotem zapytania
- Czy wykonawca ma zapewnić karty akredytacyjne?
AD 10. Karty akredytacyjne nie są przedmiotem zapytania
- Jaka jest przewidziana długość okablowania (opisana w zdaniach
” Niezbędne okablowanie “)?
AD 11. Okablowanie do urządzeń powinno zapewniać połączenia w obszarze do 10m
- Czy stacje robocze opisane w punkcie 1.1 będą w jednym miejscu (pomieszczeniu) czy w kilku? Jeżeli w kilku, to jakie są odległości pomiędzy pomieszczeniami?
AD 12. Stacje robocze ujęte w danej grupie będą znajdowały się w obrębie jednego rodzaju pomieszczenia
- Czy” Techniczne zabezpieczenie terenu trawnika” ma jedynie “umożliwiać wjazd, manewrowanie, postój na zabezpieczonej powierzchni samochodów ciężarowych o masie całkowitej do 45 T w zmiennych warunkach pogodowych w styczniu 2016 “, czy ma także zabezpieczyć trawnik przed uszkodzeniem? Precyzując: czy można zabezpieczyć trawnik płytami drogowymi (lub podobnymi elementami), które umożliwią pojazdom poruszanie się, postój i manewrowanie, ale trawnik po okresie zdjęcia płyt będzie uszkodzony z powodu jego przykrycia ciężkimi płytami?
AD 13. Techniczne zabezpieczenie trawnika powinno w najmniejszy możliwy sposób ingerować w strukturę powierzchni
Ze względu na fakt że powierzchnia trawników jest podniesiona w stosunku do otaczającej struktury drogowej należy używać materiałów o najmniejszej możliwej wysokości / grubości własnej aby dodatkowo nie powiększać tej różnicy oraz należy przewidzieć odpowiednie rozwiązania dla umożliwienia łatwego podjazdu na zabezpieczaną powierzchnie pojazdów
- Do jakiego typu kabli (ilość i grubość) mają służyć przejazdy kablowe?
AD 14. Przejazdy kablowe mają służyć do zabezpieczania okablowania dla potrzeb zasilania, komunikacji oraz torów kamerowych stacji telewizyjnych
Ze względu na różne rozwiązania każdego z operatorów trudno jest oszacować ilość oraz grubość okablowania Przewidywana ilość jest tylko szacunkiem
Używane kable najniżej średnicy to ok 6mm natomiast największej to 60 mm
- Czy są dostępne plany obiektów z wymiarami i zaznaczeniem lokalizacji sprzętu, a dokładnie miejsc, w których ma być umiejscowiony sprzęt będący przedmiotem zapytania?
AD 15. Wszystkie plany obiektów udostępnione zostaną wybranemu wykonawcy