30 września 2013

Liga Mistrzów: Vive na czele grupy B

Vive Targi Kielce bez problemów poradziło sobie w Hali Legionów z FC Porto Vitalis w meczu drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali Portugalczyków 35:23 i umocnili się na pozycji lidera grupy B. W następnej serii spotkań dojdzie do pierwszych w historii polskich derby w Champions League. Już 13 października płocka Wisła podejmie kielczan w Orlen Arenie. Tydzień wcześniej oba zespoły zmierzą się w PGNiG Superlidze.

Jedynie początek niedzielnego meczu był wyrównany, po kwadransie gry to gospodarze przejęli inicjatywę. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych minutach drugiej połowy, które podopieczni Bogdana Wenty wygrali 4:0. W kolejnych minutach bramkowa różnica dzieląca oba zespoły już tylko rosła, najwięcej bramek dla zwycięzców zdobył Michał Jurecki.

Vive Targi Kielce – FC Porto Vitalis 35:23 (16:13)

Vie Targi Kielce: Losert, Szmal – Jurecki 6, Aguinagalde 5, Cupić 5, Jachlewski 4, Strlek 4, Buntić 3, Lijewski 3, Olafsson 2, Musa 1, Rosiński 1, Tkaczyk 1, Zorman 1, Bielecki, Grabarczyk.

FC Porto Vitalis: Bravo, Laurentino – Duart 6, Farraz 4, Pereira 3, Davyes 2, Moreira 2, Rocha 2, Santos 2, Carvalhais, Schubert.

/Fot. GT (3)

W innym meczu grupy B Ligi Mistrzów THW pokonało w Kilonii KIF Kolding Kopenhaga 29:26 (12:14).