26 listopada 2018

Kursokonferencja trenerów OSPR – Kielce 2018

W dniach 23-25 listopada w Kielcach spotkali się trenerzy Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej z całej Polski. Podczas kursokonferencji, w której uczestniczyło ponad 260 osób, omówiono szereg przekrojowych tematów dotyczących wielu aspektów treningu sportowego młodzieży oraz spraw organizacyjnych OSPR.

Fot. ABMprojekt

Fot. ABMprojekt

Z założenia OSPR-y mają być wsparciem dla klubów sportowych w zakresie rozwoju cech motorycznych zawodników. Dlatego w programach Projektu mało jest taktyki, a dużo pracy u podstaw – podkreśla Zygfryd Kuchta, wiceprezes ZPRP ds. szkolenia sportowego, kierownik Projektu OSPR.

ABM_3193

W tegorocznej konferencji znalazły się ciekawe propozycje dla trenerów piłki ręcznej m.in. w zakresie szkolenia dedykowanego zawodnikom z pola i bramkarzom. Gwoździem programu był Sławomir Szmal, który przeprowadził pokazowy trening z grupą młodych bramkarzy.

ABM_3441

Kontynuacją i rozwinięciem zajęć warsztatowych powadzonych z trenerami w poszczególnych województwach, był wykład z cyklu „Zbuduj solidny fundament” Łukasza Piwkowskiego i Konrada Szczukockiego – trenerów motorycznych pracujących na co dzień z reprezentacjami Polski w kategoriach seniorskich i młodzieżowych.

ABM_3351

Zaakcentowano potrzebę prowadzenia prawidłowo zaplanowanych w treningów biegowych. Informacje zebrane i wyłożone zostały przez zastępcę dyrektora ds. sportowych w NLO SMS ZPRP w Płocku – Bogdana Zajączkowskiego.

ABM_3999

Aspekty predyspozycji do uprawiania sportu i zdrowia referowane były przez lekarza medycyny sportu – Sebastiana Kędzierskiego, fizjoterapeutów Pawła Szczerbickiego i Wojciecha Gorgula oraz psychologa sportu Grzegorza Więcława.

ABM_3962

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z trenerami wybitny szkoleniowiec, prezes honorowy ZPRP, Janusz Czerwiński.

ABM_3211

Szkoleniowcy OSPR mają również możliwość przedstawienia swojego warsztatu trenerskiego. W tym roku zaprezentowała się Katarzyna Brózda z treningiem unilateralnym.

ABM_3221

W programie kursokonferencji nie zabrakło też chwili na omówienie spraw organizacyjnych, usprawniających funkcjonowanie Projektu OSPR.

ABM_3261

Uczestnicy konferencji mają już dostęp do materiałów szkoleniowych.

Rolę gospodarzy spotkania pełnili wiceprezes ZPRP i prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Budziosz oraz p.o. dyrektora sportowego ZPRP, Damian Drobik.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KURSOKONFERENCJI DOSTĘPNY JEST NA:

http://ospr.edu.pl/aktualnosci/kursokonferencja-trenerow-ospr.html

ORAZ NA OFICJALNYM PROFILU WYDARZENIA NA FACEBOOK’U:

https://www.facebook.com/events/359875801222592/permalink/380079202535585/

ABM_3350

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest