8 stycznia 2017

Z Argentyną na remis

Na zakończenie turnieju towarzyskiego w Hiszpanii reprezentacja Polski zremisowała z Argentyną 26:26. To był ostatni sprawdzian Biało-czerwonych przed finałami MŚ, które 11 stycznia rozpoczynają się we Francji. Do środy Polacy trenować będą w Irun, skąd autokarem wyruszą do Nantes. W czwartek w swym pierwszym meczu MŚ zmierzą się z Norwegią.

hymn

Początek spotkania był wyrównany, ale od 20. minuty to rywale dyktowali przebieg wydarzeń na boisku. Zespół z Ameryki południowej najpierw wypracował dwie bramki przewagi (10-8), a potem systematycznie powiększał dystans (13-8).

Warto zauważyć, że w seniorskiej reprezentacji polski zadebiutował Arkadiusz Moryto, prawoskrzydłowy dołączył do kolegów w Irun prosto z Macedonii, gdzie z kadrą młodzieżówą walczył, niestety bez powodzenia, o awans do finałów MŚ.

_ABS4369

Nawet grając w liczebnej przewadze podopieczni Talanta Dujszebajewa mieli spore kłopoty z pokonaniem Matiasa Schulza, w końcu niemoc przełamali po sytuacyjnych rzutach Mariusz Jurkiewicz i Rafał Przybylski.

_ABS4341

Druga partia to zdecydowanie spokojniejsze akcje oraz dużo lepsza postawa w defensywie w wykonaniu Polaków. Skuteczni byli Michał Daszek i Rafał Przybylski, w 43. minucie obaj leworęczni zawodnicy mieli na swoim koncie po pięć bramek, a na tablicy wyników widniał remis 17:17.

Cztery minuty później kolejny skuteczny kontratak, wyprowadzony przez Jurkiewicz i wykończony przez Daszka, przyniósł Biało-czerwonym prowadzenie 20:19.

_AAA5199

W końcowej fazie spotkania polski zespół kilkakrotnie miał szansę na powiększenie przewagi. W końcu sztuka ta udała się naszym zawodnikom, ale mimo to do końcowej syreny walczyli o zwycięstwo.

Stratę zanotował bowiem Przybylski i na dziesięć sekund przed upływem czasu gry Vieira doprowadził do wyrównania (26:26). W ostatniej akcji Tomasz Gębala rzucił wysoko nad argentyńskim murem, ale i nad bramką przeciwników i mecz zakończył się podziałem punktów.