31 grudnia 2016

Z „Oranje” ze zmiennym szczęściem

Kobiece reprezentacje Polski U17 i U19 rok 2016 zakończyły meczami festiwalu Handbalweek przeciwko rówieśniczkom z Holandii. Nasz młodszy zespół wygrał 25:23, starsze o rok koleżanki przegrały 24:34.

15785681_1403703069639853_985572627_o

Polki, podobnie jak w poprzednich meczach turnieju, od samego początku bardzo mocno walczyły w obronie, dodatkowo tym razem nie zawodziła skuteczność w ataku. Po kilku minutach wynik był bardzo korzystny dla naszego zespołu. Świadczyło o tym prowadzenie 5:1 z drużyną, która dwa dni wcześniej bezlitośnie punktowała podopieczne Agnieszki Truszyńskiej. Holenderki udowodniły, że nie są słabym zespołem w tej kategorii wiekowej i doprowadziły do wyrównania. Co więcej, na przerwę schodziły, mając najmniejszą z możliwych zaliczek.

15820607_1403703029639857_1543354213_o
Druga połowa meczu, to w dalszym ciągu ostra walka o każdą piłkę. Każda ze stron miała realne szanse na zwycięstwo. Warto podkreślić małą ilość prostych błędów technicznych naszego zespołu, a jego współpraca z bardzo dobrze broniącymi bramkarkami, przyczyniła się do zasłużonego dwubramkowego zwycięstwa.

Holandia U17 – Polska U17 23:25 (13:12)
Polska: Wdowiak, Stachiewicz, Zima – Weber, Pietras 6, Dworniczuk, Wójcik 6, Stanisławczyk 4, Sobecka 4, Jobda, Zagrajek 2, Żmijewska , Szczepanik 1, Olek, Borowska 2, Murawiecka.

* * *

15784631_1403703026306524_1927570676_o

Reprezentacja Polski U19 po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni zmierzyła się z bezpośrednim zapleczem pierwszej reprezentacji „Oranje”. Bojowych nastrojów i walki na boisku naszych zawodniczek nie oddawał wynik tego meczu. Holenderki od początku odskoczyły na kilka bramek, próbując kontrolować przebieg meczu. Dzięki waleczności, ambicji, a także dobrej realizacji założeń taktycznych trenera Tomasza Konitza, doprowadziliśmy do wyniku 10:11. Niestety, w tym momencie zawiodła skuteczność naszych zawodniczek, dzięki czemu Holenderki ponownie zbudowały bezpieczną przewagę (19:14). Po przerwie mecz nie uległ większym zmianom. Nasze zawodniczki bardzo dzielnie walczyły, ale nie dały rady odrobić strat i po raz drugi przegrały z dobrze poukładanym taktycznie holenderskim zespołem.