31 maja 2009

Północ – Południe 39:37

W Meczu Gwiazd piłkarzy ręcznych polskiej ekstraklasy rozegranym w Mielcu Północ pokonała Południe 39:37 (20:18). Najlepszym zawodnikiem spotrkania wybrano bramkarza zespołu Północy Adama Wolańskiego (Traveland Olsztyn).


W akcji Mateusz Jankowski (Północ) / Fot. M.Skorupski

Szkoda, że nie wszyscy zawodnicy wytypowani przez internautów mogli przyjechać na to spotkanie. Złożyło się na to kilka przyczyn. Dzień wcześniej Tomasz Rosiński (Vive) i Adam Wiśniewski (Wisła) zmieniali stan cywilny. Obaj zaprosili wielu grających kolegów (Paweł Podsiadło był świadkiem u Rosińskiego). Innym w przyjeździe przeszkodziły kontuzje. Z drugiej strony byli również i tacy, którzy byli na wspomnianych imprezach lub urazy uniemożliwiły im wejście na boisku, a mimo to przyjechali do Mielca. Po prostu chcieli tam być i swoją obecnością podziękować fanom za cały sezon. To kwestia wyboru ….

W takich meczach wynik jest zupełnie sprawą drugorzędną. Liczy się dobra zabawa. Zagrania dla publiczności, które rzadko można oglądać w rywalizacji o dużą stawkę. Do zawodników, którzy najlepiej dostosowali się do tych reguł należeli Bartłomiej Tomczak (Zagłębie) i Mateusz Jachlewski. Pierwszy z nich ekwilibrystycznymi rzutami tyłem do bramki wzbudzał aplauz na widowni. Drugi wykorzystał tzw. klęcznik zrobiony z pleców kolegi, aby wyżej się wybić i podać na skrzydło. Z kolei Piotr Frelek zaliczył 10 bramek i potwierdził, że tytuł króla strzelców dostał się w godne ręce. Z ciekawszych wydarzeń można jeszcze wymienić grę Kazimierza Kotlińskiego na pozycji kołowego. Dla bramkarza Vive to nie nowość. Karierę w piłkę ręczną rozpoczynał jako zawodnik z pola.


Adam Wolański najlepszy gracz Meczu Gwiazd  /Fot. M.Skorupski

Po meczu ogłoszono najlepszą siódemkę sezonu 2008/2009 polskiej ekstraklasy wybraną przez trenerów klubowych:

bramkarz: Kazimierz Kotliński (Vive Kielce)
lewoskrzydłowy: Witalij Nat (Wisła Płock)
lewy rozgrywający: Paweł Podsiadło (Vive Kielce)
środkowy rozgrywający: Tomasz Rosiński (Vive Kielce)
obrotowy: Marek żoneczko (Traveland Olsztyn)
prawy rozgrywający: Piotr Frelek (Traveland Olsztyn)
prawoskrzydłowy: Patryk Kuchczyńśki (Vive Kielce).


Do Mielca przyjechało czterech zawodników z najlepszej siódemki sezonu
/Fot. M.Skorupski 

Wszyscy zawodnicy i trenerzy obu drużyn podkreślali, że tę inicjatywę warto kontynuować w kolejnych latach. Pewnie  były małe niedociągnięcia organizacyjne, ale ogólny bilans Meczu Gwiazd jest jak najbardziej pozytywny. Polska piłka ręczna i jej kibice zasługują na takie wydarzenia, na koniec sezonu.
Północ – Południe 39:37 (20:18)

PÓŁNOC: Wichary (Wisła), Wolański (Traveland) – Pilch (AZS AWFiS Gdańsk), Orzechowski (MMTS) 7, Kliszczyk (AZS AWF Gorzów) 4, Malewski (Traveland) 7, Jankowski (Focus Park)2, Adamuszek (MMTS) 1, Boneczko (Traveland) 6, Sobut (Stal) 1, Frelek (Traveland) 10, Płócienniczak (Focus Park) 1. Trener Edward Strząbała.
POŁUDNIE: Malcher (Zagłębie), Pawlak (Stal) 2 – Ścigaj Miedź) 6, Tomczak (Zagłębie) 4, Adamczak (Zagłębie) 3, Lasoń (Azoty), Żółtak (Vive) 5, Kuchczyński (Vive) 7, Szymyślik (Chrobry) 1, Stodtko (Chrobry) 1, Jachlewski (Vive) 4, Kotliński (Vive) 2, Janyst (Stal) 2. Trener Bogdan Wenta.
Sędziowali: Arkadiusz i Leszek Sołodko (Warszawa). Widzów 1500. 
   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest