4 czerwca 2009

Piłka ręczna plażowa w centrum Poznania

Już w najbliższy wtorek, 9 czerwca, na Placu Wolności w Poznaniu rozegrany zostanie Pokazowy Turniej Piłki Ręcznej Plażowej o Puchar Dyrektora Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania.

W rozgrywkach weźmie udział pięć drużyn, w tym Mistrzynie Polski z 2007 i 2008 roku  – Pyrki AZS AWF Poznań (kobiety) oraz zdobywcy Pucharu Polski z 2008 roku – GRU „Pyra Bar” Poznań (mężczyźni). Na piasku w centrum miasta zobaczymy także Red Hot Czili Buk, Spartę Oborniki Wielkopolskie oraz drużynę poznańskich VIP-ów – przedstawicieli Urzędu Miasta.

Turniej rozegrany będzie w kategorii open systemem „każdy z każdym”. Po kolejnych meczach  zespoły wykonają także po pięć rzutów „sam na sam” z bramkarzem w konkursie shoot-outów. Impreza ma na celu zapoznanie poznaniaków ze specyfiką plażowej odmiany szczypiorniaka oraz jej popularyzację wśród dzieci i młodzieży uprawiającą tradycyjną piłkę ręczną.

– Nie możemy się doczekać tego turnieju, zwłaszcza że odbędzie się w samym centrum miasta. Taka impreza to doskonała promocja dla tej dyscypliny. Pokażemy mieszkańcom Poznania, w jaki sposób można aktywnie spędzić czas, doskonale się przy tym bawiąc” – mówi Iwona Rura z zespołu Red Hot Czili Buk.

Turniej rozpoczyna się o godzinie 12:00 i potrwa do 19:00. Wstęp na imprezę wolny!

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest