3 sierpnia 2009

Turniej w Dzierżoniowie

W pierwszym występie międzynarodowego turnieju kobiet, który w niedzielę rozpoczął się w Dzierżoniowie młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała z Zagłębiem Lubin 23:34, a Francja pokonała Słowację 27:23. Dla trzech narodowych zespołów to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy (14-23 sierpnia, Węgry).

Wicemistrz Polski do meczu z naszą młodzieżówką przystąpił w najsilniejszym składzie. W miarę wyrównana walka toczyła się przez niespełna kwadrans. – Później umiejętności techniczne i siła fizyczna rywalek wzięły górę  – przyznał trener młodzieżówki Adam Pecold. – W drugiej połowie próbowaliśmy grać obronę 5-1. W sumie był to dla nas korzystny sprawdzian.

Szkoleniowiec ma do dyspozycji 18 zawodniczek. Dwie po turnieju odpadną ze składu. Po krótkim odpoczynku kadrowiczki 8 sierpnia wieczorem ponownie zbiorą się w Dzierżoniowie. Wówczas przyjdzie też czas na teorię pod kątem przygotowań do meczów ME. W grupie D (Papa i Gyoer) Polki zmierzą się Niemcami, Rosją i Serbią. Polski sztab szkoleniowy zebrał już materiały o rywalach. Brakuje tylko kaset z meczów z udziałem Rosji. Mają je przekazać Rumuni.

Wyniki 1.dnia:
Polska – Interferie Zagłębie Lubin 23:34 (14:19)

Polska: Kędzierska, Kochańska – Pasternak 2, Jakubowska 3, Białek 2, Leszczyńska, Kot 1, Rupp 3 (1), Szymańska 3 (2/3), Dybul, Jędrzejczyk 1, Wójcik, Skalska 4, Przytuła 2, Nowicka 1, Tórz 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Czarna- Ziółkowska 1, Piekarz 3, Ciepłowska 1, Pielesz 4 (2), Obrusiewicz 3, Gunia 3, Semeniuk 6 (1), Jacek 4, Kordic 2, Jochymek 3, Byzdra 4

Francja – Słowacja 27:23 (13:10).

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra młodzieżowa kobiet

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest