12 sierpnia 2009

Finały MP na plaży w Starych Jabłonkach

Tegoroczny Finał Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej odbędzie się 22-23 sierpnia na plaży Hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Organizatorem zawodów jest Olsztyński Klub Piłki Ręcznej Traveland Społem Olsztyn oraz Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Ostatni turniej eliminacyjny odbył się w Nałęczowie /Fot. Jakub Gucma 


Doskonała infrastruktura i baza noclegowa pozwala na organizację imprez na najwyższym poziomie. – Podchodzimy do tej imprezy bardzo poważnie – podkreśla Andrzej Dowgiałło, prezes Travelandu Społem Olsztyn. – Chcemy, by te finały pokazały, że tej dyscyplinie należy się profesjonalna oprawa –  podkreśla właściciel Anders Group – Turniej zostanie rozegrany na dwóch boiskach. Do dyspozycji zawodników będzie również boisko treningowe. Infrastruktura wokół boisk przygotowana jest na ponad 1500 kibiców szczypiorniaka.

Telewizja Polsat nada z finałów obszerny reportaż. Po raz pierwszy wszyscy fani szczypiorniaka będą mogli w polskiej telewizji obejrzeć plażową odmianę tej gry zespołowej. Narzekać nie mogą również sami zawodnicy – dla uczestników finałów przeznaczona została pula nagród wynosząca 20 000 złotych. Sędziowie i organizatorzy wybiorą również wśród kobiet i mężczyzn najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza.

To nie koniec atrakcji dla zawodników i kibiców. – Planujemy zorganizowanie w sobotni wieczór Beach Handball Party, na który zaproszeni zostaną wszyscy zawodnicy – potwierdza Tomasz Dowgiałło, Dyrektor Hotelu Anders. –  Podczas całych zawodów oglądanie spotkań będzie umilał didżej. Muzyka na plaży to już prawie obowiązek – dodaje jeden ze współorganizatorów zawodów.

Prócz tego dla kibiców zgromadzonych pod krytą trybuną, mogącą pomieścić blisko 1000 osób i trybunami okalającymi boisko główne, będą organizowane konkursy z nagrodami. Wśród zabaw na pewno nie zabraknie „rzutu Siódmiaka” i  popularnej "kanapki”, które są znane kibicom piłki ręcznej. Wstęp wolny.

Program Finałów Mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej – Stare Jabłonki 2009

Sobota 22.08.09

10:00 Odprawa techniczna zespołów
11:00 – 19:00 Mecze w grupach (boiska A i B)

Niedziela 23.08.09
10:00 Półfinały – 1. mecz (boiska A i B)
10:50 Półfinały – 2. Mecz (boiska A i B)
12:00 Mecz o 3. msc kobiet (boisko A)
13:00 Mecz o 3 msc mężczyzn (boisko A)
14:00 Finał kobiet (boisko A)
15:00 Finał mężczyzn (boisko A)

Jednocześnie od godziny 11:30 do 15:00 na boisku B rozgrywane będą mecze o miejsca 5-8

ZOBACZ TAKŻE:

MP w piłce plażowej – Nałęczów

MP w piłce plażowej – turnieje el. (2)

MP w piłce plażowej – turnieje el.   

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest