18 sierpnia 2009

MME: Dunki ponownie za silne dla Polek

Polska doznała wysokiej porażki z Danią 21:38 w meczu o miejsca 9-16 Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet, które odbywają się na Węgrzech. Zespoły sklasyfikowane na miejscach 3-11 zostaną rozstawione w losowaniu do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Korei Płd. We środę Polki zagrają z Rumunkami.

Dania w dotychczasowych występach w mistrzostwach na Węgrzech przegrała wszystkie spotkania. Pierwszą wygraną zanotowała nad Polską, którą w kwietniu – podczas kwalifikacji do tej imprezy – także pokonała (28:15).

Bez usprawiedliwień. Skończyło się na dużych chęciach. To były słabe zawody w naszym wykonaniu. Nie potrafimy grać z tym zespołem. Bramkarki nie pomagają druzynie – ocenił trener Adam Pecold

Rzeczywiście skuteczność naszych obu bramek była na poziomie 18 procent. W jedynym meczu, w którym Polski zdobyły punkt (z Serbią) ten wskaznik był na poziomie 38. Przeciw Dunkom poprawnie zagrała Paulina Leszczyńska, nieźle na skrzydłach radziły sobie radziły sobie Katarzyna Pasternak i Aleksandra Uzar. Było to jednak zdecydowanie za mało, aby poważnie zagrozić zespołowi ze Skandynawii.

W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek Polki zagrają z Rumunkami. Wygrana nad nimi w przypadku zwycięstwa Serbii nad Danią zapewni Białoczerwonym prawo gry o miejsca 9-12. – Raz udało się nam wygrać z Rumunią. Bilans z tą drużyną mamy jednak niekorzystny. Będziemy walczyć – zakończył polski szkoleniowiec.

DANIA – POLSKA 38:21 (21:9)
Dania
: Kristensen, Thestesen – Madsen, Hornbech 2, Fisker 7, Rej 4, Iversen 1, Frandsen 3, Kornum 2, Maibom 1, Okkels 10, Jensen 6. Kary – 8 minut,
Polska: Kędzierska, Kochańska – Pasternak 2, Jakubowska, Białek 2, Leszczyńska 3, Rupp 1, Szymańska 5, Jędrzejczyk 1, Uzar 4, Skalska 1, Przytuła, Nowicka 2, Tórz. Kary – 8 minut.
Sędziowali: Siarhei Kulik i Dzmitry Nabokau (obaj Białoruś). Widzów 200.

RUMUNIA – SERBIA 23:31 (4:15)