30 września 2009

Wystartowała III edycja OHLM

W niedzielę 27 września 2009 r. wystartowała III edycja rozgrywek ORLEN HANDBALL MINI LIGI dla klas V Szkół Podstawowych. Inicjatorem turnieju jest Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wisła Płock. Sponsor tytularny wydarzenia to PKN Orlen. Partnerem i współorganizatorem rozgrywek został Urząd Miasta Płocka.

Nowa kolekcja strojów meczowych


W tegorocznej edycji MINI LIGI wystartowało około 200 uczniów klas V z dwunastu szkół podstawowych z Płocka, Sierpca i Ciechanowa. Po raz pierwszy w historii turnieju w zawodach wzięli udział zawodnicy SP z Węgrowa. Mecze zostały rozegrane na nowoczesnych obiektach sportowych Gimnazjum nr 8.


Ceremonia uroczystego otwarcia ORLEN HANDBALL MINI LIGI obfitowała w emocje. Swoją obecnością zaszczycili rozgrywki zawodnicy ligowego zespołu wicemistrza Polski Wisły Płock. Wyprowadzani przez nich reprezentanci poszczególnych szkół nie kryli zadowolenia. Obecność takich gwiazd piłki ręcznej jak Lars Madsen, Vegard Sandahl, Joakim Boekstrom czy reprezentantów naszego kraju z Marcinem Wicharym, Rafałem Kuptelem czy Arkadiuszem Miszką na czele wywoływała w młodych zawodnikach dreszczyk emocji, a także była ogromną motywacją do zmagań na parkiecie.


Wszyscy uczestnicy III edycji OHML wraz z zawodnikami Wisły Płock


W samym turnieju nie zabrakło niespodzianek. Swoje spotkania przegrały faworyzowane zespoły finalistów ostatniej edycji – SP z Ciechanowa i SP nr 23 z Płocka.


Rywalizacja sportowa i poziom gry uczestników rozgrywek były jak zawsze na najwyższym poziomie. Doświadczenia zdobyte przez reprezentantów w czasie tegorocznej MINI LIGI będą z całą pewnością procentowały podczas kolejnych turniejów i meczów.


Zobacz komplet wyników i tabelę po zakończeniu turnieju:

KOMUNIKAT (plik doc)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest