30 września 2009

Tkaczyk nie, Jurasik nie wiadomo

Turniej Reprezentacji Narodowych z udziałem męskich drużyn Czech, Słowacji, Rosji oraz Polski odbędzie się w dniach 28 – 30 października 2009 roku – kolejno w  Kaliszu, Bydgoszczy i Poznaniu. W każdym mieście rozegrane zostaną po dwa mecze. Ustalono, że ceny biletów będą wynosiły odpowiednio – normalne 25 i ulgowe 15 zł. Będzie je można nabyć za pośrednictwem portalu www.kupbilet.pl.

W konferencji prasowej, zorganizowanej w poznańskiej Arenie, obecni byli Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Sławomir Hinc, Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Ewa Bąk oraz przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Wiceprezesi:  Bogdan Sojkin oraz Marek Werle, a także Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej – Włodzimir Drygas.

Wg informacji przekazanej przez przedstawicieli Związku, w polskiej reprezentacji w tym turnieju niestety nie zagra Grzegorza Tkaczyka. Były kapitan biało-czerwonyh przechodzi rehabilitację po operacji kolana. Nie wiadomo czy wystąpi Mariusz Jurasik, który nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o powrocie do kadry.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce prowadzi intensywne rozmowy w sprawie pozyskania sponsora tytularnego zawodów.

Impreza jest jedynym tego typu turniejem organizowanym na terenie Polski, co związane jest z brakiem wolnych terminów w kalendarzu ustalanym przez EHF i IHF.

Program turnieju:

28.10 (środa) – Kalisz – Winiary Arena
18:00 Rosja – Słowacja
20:00 Polska – Czechy

29.10 (czwartek) – Bydgoszcz – Hala Łuczniczka
18:00 Rosja – Czechy
20:00 Polska – Słowacja

30.10 (Piątek) – Poznań – Hala Arena
18:00 Czechy – Słowacja
20:00 Polska – Rosja

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest