17 października 2009

LM: Pierwsza porażka Vive

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce przegrali na wyjeździe z MKB Veszprém KC (11:16) 26:33 w meczu 3.kolejki Ligi Mistrzów. To pierwsza porażka mistrzów Polski w tej edycji tych rozgrywek. Zespół węgierski objął przodownictwo w grupie B. Kolejnym rywalem Vive będzie HC Bosna BH Gas Sarajewo, która zagra w Kielcach 7 listopada.

Gospodarze po 6 min prowadzili już 6:1. Czas wzięty wówczas przez trenera Bogdana Wentę nie odmienił przebiegu wydarzeń na boisku. Stroną dyktującą warunki gry do końca byli zawodnicy węgierskiej drużyny. Dejan Perić bronił bramki z niesamowitem wyczuciem. Po zmianie stron kielczanie zdołali zmniejszyć straty do czterech trafień. Rywale, głównie za sprawą Marko Vujina, szybko powiększyli przewagę. Mariusz Jurasik wykorzystał jedynie 2 z 9 rzutów. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że przez cały mecz był pieczołowicie pilnowany.

MKB Veszprém KC – KS Vive Targi Kielce 33:26 (16:11).

Veszprem: Perić – Sulić 7, Vujin 7, Terzics 4, G. Ivancsik 3, Perez 3, Gulyas 3, Łusznikow 2, T. Ivancsik 2, Lapcsevics 1, Eklemovics 1, Sesum, Vilovski; kary: 14 minut
VIVE: Cleverly, Kubiszewski – Stojković 7 (2), Rosiński 5, Nat 4, Żóltak 3, Jurasik 2, Knudsen 2 (2), Piwko 1, Konitz 1, Grabarczyk 1, Kuchczyński, Gliński, Krieger; kary: 8 minut
Sędziowie: Taras Kouz i Wiktor Żoba (Ukraina) . Widzów: 4500