26 października 2009

Rosiński w miejsce Jurkiewicza

Tomasz Rosiński został powołany w miejsce kontuzjowanego Mariusza Jurkiewicza. Występ Mateusza Jachlewskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. Trener Bogdan Wenta nie będzie jednak sięgał już po zawodników rezerwowych. Polska kadra piłkarzy ręcznych od niedzieli przygotowuje się w Kaliszu do rozpoczynającego się w środę turnieju międzypaństwowego.

Tomasz Rosiński Fot. Marek Skorupski

Trener Bogdan Wenta i Damian Wleklak, kapitan reprezentacji Polski, spotkali się w poniedziałek w Kaliszu z przedstawicielami mediów. W imprezie oprócz biało-czerwonych udział wezmą zespoły narodowe Czech, Rosji i Słowacji. – To najbardziej logistyczny punkt w Polsce. Blisko mają zawodnicy grający w Bundeslidze – powiedział szkoleniowiec polskiej kadry o ośrodku OSiR w Kaliszu.  – Mamy do dyspozycji w jednym miejscu hotel i halę, nikt nam nie przeszkadza, mamy po prostu spokój i normalność.

Dla zespołu dwukrotnych medalistów mistrzostw świata turniej będzie ostatnim sprawdzianem przed styczniowym EURO 2010 w Austrii. – Mamy możliwość zagrania w Polsce z mocnymi przeciwnikami. Pod względem sportowym to dobre i zarazem ostatnie przetarcie przed Mistrzostwami Europy – powiedział Bogdan Wenta. Selekcjoner zapowiedział, że stworzy możliwość zagrania wszystkim powołanym piłkarzom.  

Choć to tylko turniej o randze towarzyskiej, to polska ekipa zgodnie przyznaje, że zazwyczaj po 5-10 minutach zawodnicy o tym zapominają. Rozpoczyna się normalna walka.  

W sprzedaży pozostaje jeszcze pula biletów na dwa pierwsze dni turnieju, w Kaliszu i Bydgoszczy. Zabrakło już wejściówek do poznańskiej Areny. W stolicy Wielkopolski dojdzie do meczu Polska-Rosja. Właśnie w Poznaniu, 1.10.1995r. obie ekipy po raz ostatni zmierzyły się się na polskiej ziemi. Sbrona wygrała 29:21. Czas na rewanż.  

Program Turnieju Reprezentacji Narodowych Mężczyzn:

28.10 (środa), Kalisz, Winiary Arena
18:00 Rosja – Słowacja
20:00 Polska – Czechy

29.10 (piątek), Bydgoszcz, Łuczniczka
18:00 Rosja – Czechy
20:00 Polska – Słowacja

30.10 (piątek), Poznań, Arena
18:00 Czechy – Słowacja
20:00 Polska – Rosja

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa mężczyzn 25-30.10.2009

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest