2 stycznia 2010

Wybrańcy Wenty rozpoczęli zgrupowanie

Sobota była pierwszym dniem zgrupowania kadry narodowej mężczyzn, przygotowującej się do mistrzostw Europy 2010 w Austrii. W Warszawie z powołanych 19 zawodników na razie brakuje tylko Marcina Lijewskiego. Piłkarz HSV Hamburg do kolegów z reprezentacji Polski powinien dołączyć w poniedziałek.

– Marcin na sobotę miał zaplanowaną kontrolną wizytę u lekarza w Hamburgu – powiedział kierownik reprezentacji Paweł Papaj, nawiązując do niedawnego zabiegu usunięcia migdałków, której poddał się starszy z braci Lijewskich.


Fot. Marek Skorupski

– Czeka nas trudny turniej pod względem fizycznym – powiedział trener Bogdan Wenta o Euro 2010. – Podczas pierwszych pięciu dni zgrupowania będziemy grali i doskonalili taktykę, ale przede wzystkim musimy pamiętać o przygotowaniu fizycznym. 

Kadrowicze na pierwszym treningu, w hali ursynowskiej Areny, mieli specjalistyczne zajęcia z piłkami. Później przenieśli się na siłownię. Sobota była także przeznaczona na sesję zdjęciową, której efekt poznamy w postaci związkowego folderu.

Polski zespół jeszcze przed Euro 2010 rozegra towarzyski turniej w Wiener Neustadt z Austrią, Węgrami i Chorwacją (7-9 stycznia). Grupowymi rywalami naszego zespołu w ME, które rozpoczną się 19 stycznia, będą Niemcy, Szwecja i Slowenia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest