3 stycznia 2010

Grali rywale Polaków

Szwecja pokonała Egipt 32:23, a Norwegia zwyciężyła Słowację 44:31 w turnieju Myresjöhus Cup, który rozpoczął się w Örebro. Szwecja to grupowy rywal Polski w rundzie wstępnej Mistrzostw Europy 2010.

Drużyna Egiptu nie przestraszyła się utytułowanego zespołu gospodarzy. Afrykański zespół po 13 sekundach prowadził 1:0, a później 2:1 i 3:2. W kolejnych minutach gra się wyrównała. Na tablicy najczęściej pojawiał się remis: 7:7, 10:10, 16:16, 17:17 i 18:18.

Szwedzkiej bramki w pierwszej połowie strzegł Dan Beutler (Flensburg-Handewitt/GER), a po zmianie stron Mattias Andersson (Grosswallstadt/GER). Obaj zebrali dobre recenzje. Beutler obronił dziesięć strzałów. Jego zmiennik, Andersson, do kadry wrócił po prawie czterech latach przerwy. Początkowo nie radził sobie zbyt dobrze, gdyż przez siedem minut nie miał udanej interwencji na koncie. Później spisywał się już znacznie lepiej. Obronił 12 rzutów rywali, co od stanu 21:20, pozwoliło Szwedom wypracować kilkubramkową przewagę.

– Jestem zadowolony – powiedział po meczu trener Szwedów, Staffan Olsson. – Przygotowania dobrze jest zacząć od wygranej. Ale mamy świadomość, że czeka nas jeszcze wiele pracy.

W ekipie „Trzech Koron” zadebiutował Tobias Warne, który zdobył nawet jedną z bramek. Cała 12 zawodników gospodarzy z pola zapisała się do protokołu, zdobywając gole. Najlepsze noty zebrali Niclas Ekberg (Ystads IF HF/SWE) i Fredrik Petersen (GOG Svendborg/DEN) – strzelcy po pięć bramek.

W innym meczu tego turnieju Vegard Samdahl, zawodnik płockiej Wisły zaliczył cztery trafienia dla Norwegii, która dość łatwo pokonała Słowację.

Wyniki 1.dnia:

Norwegia-Słowacja 44:31 (22:17)
Norwegia (strzelcy): Strand 9, Loke 7, Lund 7, Skoglund 7, Kjelling 5, Samdahl 4, Rambo 2, Spanne 2, Björnsen.

Słowacja (strzelcy): Antler 8, Valo 7, Stranovsky 5, Kukučka 3, Tarhai 2, Stranovsky 2, Bohunicky 1, Szucs 1, Niznan 1, Kopco 1. kary 10 min. czerwona kartka (gradacja) – Michał Kopco.Sędziowali: Richard Canbro i Mikael Claesson (Szwecja). Widzów: 1 150.

Szwecja – Egipt 32:23 (16:14)

Szwecja Butler, Andersson – Ekberg 5, Petersen 5, Anderson 4, Karlsson 3, Doderer 3, Carlén 3, Larsson 3, Karlsson 2, Warvne 1, Gustafsson 1, Källman 1, Lennmartsson 1. Kary 10 min.

Egipt (strzelcy): El Ahmar 7, Ibrahim 4, Abd Elsalam 3, El Saaid 3, Said 2, El Fetouh Ahmed 2, Alla 1, Zaky 1. Kary 16 min.
Sędziowali: Kenneth Abrahamsen i Arne Mikael Kristiansen (Norwegia). Wdzów: 1 496.