4 stycznia 2010

Nie wszystko gra w kadrze Przybylskiego

W Dzierżoniowie dobiega końca pierwsze w tym roku zgrupowanie kobiecej kadry seniorek. Z różnych powodów nie stawiło się sześć z 18 powołanych zawodniczek. W ich miejsce trener Krzysztof Przybylski dowołał trzy nowe piłkarki. Nie przyjechał również jego asystent Grzegorz Gościński.
– Rozmawiałem z trenerem Gościńskim. Ma wysłać do związku pismo informujące o jego rezygnacji z pracy z kadrą. Z tego co wiem jego klub (SPR Lublin) nie zgadza się na łączenie funkcji – powiedział trener Przybylski  

Na obóz nie przyjechały chore Katarzyna Gleń, Małgorzata Kulwińska, Klaudia Pielesz. Cała trójka przysłała zwolnienia lekarskie. Usprawiedliwiona jest także Monika Gunia, która zostanie mamą. W Dzierżoniowie z nieznanych powodów nie stawiły się piłkarki SPR Lublin, Dorota Małek i Alina Wojtas.

Reprezentacja Polski podczas tej konsultacji miała w planach rozegranie sparingów. Niestety ukraińska Galiczanka Lwów nie przyjechała.

– Raczej nie będą szukał następcy za Gościńskiego. Na zgrupowaniu pomaga mi Henryk Rozmiarek, który zajmuje się treningiem bramkarek. Następnym razem kadra zbierze się w lutym, w Warszawie – zakończył Przybylski.

Polki na przełomie marca i kwietnia, w kwalifikacjach Euro 2010, dwukrotnie zmierzą się z Rosja. Sborna podczas grudniowych mistrzostw świata wywalczyła złoty medal.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa seniorek 02-05.01.2010

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest