8 stycznia 2010

Drugie zwycięstwo

Po wczorajszym zwycięstwie nad Austrią, reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz w ramach turnieju towarzyskiego Interwetten Cup, pokonując kadrę Węgier 31:24 (11:11).

Nasza drużyna bardzo udanie rozpoczęła spotkanie szybko obejmując prowadzenie 8:3. Niestety od tego momentu Polacy zatracili skuteczność w ataku, co pozwoliło Węgrom na doprowadzenie do remisu 11:11. Właśnie takim rezultatem zakończyła się pierwsza część meczu. Po niemrawym początku drugiej połowy biało-czerwoni wyszli w końcu na prowadzenie 16:15, którego nie oddali już do końca, ostatecznie pewnie pokonując Węgrów 31:24. Z polskich graczy najlepiej zaprezentował się Karol Bielecki.

W sobotę, w swoim trzecim meczu w Wiener Neustadt, Polacy zmierzą się z Chorwatami. Będzie to dla naszych zawodników mała okazja do rewanżu za przegrany półfinał ubiegłorocznych mistrzostw świata, a zarazem spotkanie decydujące o pierwszym miejscu w turnieju. Chorwacja pokonała dziś bowiem drużynę Austrii 38:29 (15:16).

Polska – Węgry 31:24 (11:11)
Polska:
Sławomir Szmal, Piotr Wyszomirski – Tomasz Tłuczyński 7 (w tym 4 z karnego), Mateusz Jachlewski 2, Bartosz Jurecki 4, Bartłomiej Jaszka 2, Karol Bielecki 6, Tomasz Rosiński 2, Krzysztof Lijewski 3, Mariusz Jurkiewicz 3, Michał Jurecki 1, Arkadiusz Miszka 1, Artur Siódmiak 0, Patryk Kuchczyński 0.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest