17 stycznia 2010

Nasza kadra już w Austrii

Dzisiaj o godz. 16.00 reprezentacja  Polski piłkarzy ręcznych odleciała z warszawskiego lotniska Okęcie do Monachium, skąd udała się do Innsbrucku, gdzie już we wtorek rozegra swój pierwszy mecz w ramach mistrzostw Europy. Przeciwnikiem naszych szczypiornistów będzie reprezentacja Niemiec.

W godzinach porannych nasi zawodnicy odbyli jeszcze ostatni trening przed wylotem na austriackie mistrzostwa. W zespole czuć już napięcie przed spotkaniem z naszymi zachodnimi sąsiadami. – Wszyscy bardzo się mobilizujemy i nastawiamy na twardą walkę. Z Niemcami graliśmy już wielokrotnie, obie drużyny znakomicie znają swoje możliwości. Ciężko będzie czymkolwiek ich zaskoczyć, ale oni mają podobny problem. O wyniku może zadecydować dyspozycja dnia, dosłownie jedna bramka. Bardzo zależy nam na wygranej w tym meczu, zwycięstwo na początek turnieju może dodać nam wiatru w żagle już na całe mistrzostwa – powiedział kapitan polskiej drużyny Sławomir Szmal.

– Nikt w zespole nie narzeka na poważniejsze urazy, oczywiście drobne dolegliwości są na porządku dziennym, ale wszyscy są gotowi do gry na austriackich parkietach – dodał lekarz kadry dr Maciej Nowak.

Na lotnisku na piłkarzy czekali kibice i dziennikarze. Po rozdaniu autografów, pamiątkowych zdjęciach z fanami i udzieleniu ostatnich krótkich wywiadów nasi reprezentanci zniknęli w hali odlotów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest