19 stycznia 2010

Euro 2010 – Raport

Gospodarze rozpoczynających się dzisiaj mistrzostw Europy – Austriacy, w reprezentacji Polski upatrują faworyta grupy C.

– Polska ma potencjał, by pokonać każdą drużynę. Można w niej upatrywać cichego faworyta całych zawodów. Już w przeszłości polscy zawodnicy udowodnili, że potrafią grać z teoretycznie silniejszymi zespołami. Zawsze trzeba się z nimi liczyć, a zagrozić mogą im jedynie Szwedzi i to te dwie drużyny powalczą o pierwsze miejsce w grupie – napisał austriacki portal "Laola".

Największy szacunek budzi  wśród Austriaków Karol Bielecki – 202 cm wzrostu i 100 kilo wagi, gdy się rozpędzi nikt nie jest w stanie go zatrzymać i biada tym, którzy staną mu na drodze – piszą. Portal zauważa, że sam udział w austriackim czempionacie nie jest dla naszych szczypiornistów szczytem marzeń. – Po sukcesach osiągniętych na mistrzostwach świata w 2007 i 2009 roku aspiracje polskiej drużyny sięgają znacznie wyżej – dodają.

Znamy też już kolory kompletów strojów, w jakich nasi gracze wystąpią podczas meczów pierwszej fazy grupowej. W meczu z Niemcami reprezentacja Polski zagra w czerwonych spodenkach i czerwonych koszulkach (bramkarze w pomarańczowych trykotach), natomiast podczas meczów ze Szwecją i Słowenią kadrowicze wystąpią w białych koszulkach i czerwonych spodenkach (bramkarze w czerwonych trykotach).

W dniu wczorajszym odbyło się też oficjalne spotkanie techniczne, podczas którego wszystkie ekipy  przedstawiły 16 osobowe składy swoich drużyn na pierwszą fazę grupową austriackiego czempionatu. Nowością techniczną tych mistrzostw jest możliwość uczestnictwa w meczu 16 zawodników (podobnie jak w Lidze Mistrzów), czyli wszystkich zgłoszonych do turnieju.

Komunikat ze składami wszystkich reprezentacji pojawił się już na stronie EHF –  Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Poniżej znajdziecie Państwo linka do tej informacji:

http://www.ehf-euro.com/Singe-News.511.0.html?&tx_ttnews%5btt_news%5d=2809&cHash=c886968e5c#

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest