26 stycznia 2010

Juniorki młodsze ograły Szwajcarki

łReprezentacja Polski juniorek młodszych (rocznik 1994) rozegrała w Szwajcarii trzy towarzyskie mecze z rówieśniczkami tego kraju. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały wszystkie spotkania.

– Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne, które ćwiczyliśmy podczas grudniowvch konsultacji tzn. różne warianty obrony plus kontrataki – podsumowała trener Majdzińska, która do Szwajcarii zabrała 16 zawodniczek.

Polki ze Szwajcarkami w pierwszych połowach meczów broniły systemem 5-1, by po przerwie przejść do 6-0. Pierwsze spotkanie rozegrane w Lucernie biało-czerwone wygrały 31:24. Dwa kolejne mecze odbyły się w Zug – wygrane 32:30 i 36:24. W ostatnim sprawdzianie aż 14 z 16 kontrataków Polek zakończyło się powodzeniem.Trener Majdzińska nie chciała nikogo wyróżniać. – Zespół doskonale się uzupełniał. Jestem zadowolona z postawy dziewczyn – oceniła. – Przy następnej okazji szansę dostaną zawodniczki z rocznika 1995.

Kolejnym sprawdzianem tej drużyny będzie marcowy turniej w Goleniowie z udziałem czterech zespołów. Trwają ustalenia składu uczestników.