30 stycznia 2010

Zapowiedź meczu Chorwacja-Polska

Z Chorwatami trzeba bardzo uważnie bronić. Jeśli konsekwentnie będziemy realizować nasze założenia, to mamy duże szanse na zwycięstwo – uważa Bogdan Wenta, trener reprezentacji piłkarzy ręcznych, która w sobotę o 16.30 zmierzy się w Wiedniu w meczu półfinałowym mistrzostw Europy z Chorwacją.

W ostatnich dniach z obozu rywala dochodziły informacje o niesnaskach panujących w drużynie. Trener Lino Cervar, twórca potęgi tej ekipy, która m.in. sięgnęła pod jego rządami po mistrzostwo świata w 2003 roku, złoto olimpijskie w Atenach, srebro w MŚ 2005 i medale w tym samym kolorze w ME 2008 i MŚ 2009 ogłosił, że odchodzi po imprezie w Austrii. Głównym powodem jest, jak to określił, nienawiść zawodników do niego.

Trener Wenta przestrzega jednak, że nie będzie to miało wpływu na wartość zespołu przeciwnika w sobotnim półfinale.

"Znając Chorwatów to oni między sobą może i brzytwami się potną, ale w dniu w którym wychodzą na boisko ostrą brzytwą są dla przeciwnika – powiedział polski szkoleniowiec. – Tacy są Chorwaci. Te ich rozterki, jakieś kłótnie, czy konflikty, które się gdzieś tam nagłaśnia, to ich właśnie w tym całym chaosie potrafi zmobilizować. To nadal jest bardzo niebezpieczny zespół, oparty na wielu indywidualistach. Naszą siłą jest grupa. Szmal, Bielecki, Jurasik, Jaszka, Jachlewski, są groźni, ale kiedy są razem, kiedy stanowią monolit".

W meczu z Chorwatami cała 16 polskich zawodników będzie gotowa do gry. Artur Siódmiak, który w czwartkowym meczu z Francuzami nie pojawił się na boisku, też powinien być w pełni sprawny.

"Z tego co wiem w półfinale ma być wszystko OK. Miał stłuczenie stawu skokowego, tak to określił lekarz – oświadczył Wenta. – Dlatego nie ryzykowaliśmy wystawienia go na mecz z Francją. W półfinale nie będzie już kalkulacji. Nie będzie można powiedzieć, że coś boli, czy nie. Mam nadzieję, że tam nad nami ktoś czuwa, i stamtąd przyjdzie pomoc".

O 14.00, w wiedeńskiej Stadthalle, rozegrany będzie pierwszy półfinał, w którym dojdzie do powtórki finału olimpijskiego z Pekinu. Francja spotka się z Islandią.

(PAP/JKM) 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest