11 lutego 2010

Grały Panie

W rozegranym awansem (ze względu na niedzielny mecz Lubinianek w PZP) spotkaniu 19. kolejki Ekstraklasy piłkarek ręcznych Zagłębie Lubin pewnie pokonało na wyjeździe SPR Olkusz. Podopieczne Bożeny Karkut nie dały szans rywalkom, wygrywając  33:20 (17:7).

W meczu ostatniej z pierwszą drużyną ekstraklasy wynik był do przewidzenia, zastanawiały jedynie jego rozmiary. Po pięciu minutach Zagłębie prowadziło już 4:1 i z biegiem czasu punktowały rywalki, powiększając systematycznie swoją przewagę. Po kwadransie było 9:3 dla podopiecznych Bożeny Karkut, a do przerwy lubinianki wygrywały już różnicą dziesięciu trafień – 17:7. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Zagłębie przeważało w każdym elemencie gry i na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania prowadziło już 30:15. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:20 dla przyjezdnych.

Najwięcej bramek:

dla SPR – Paulina Leszczyńska 6, Paula Przytuła 4, Anna Brachmańska i Aleksandra Giera po 3.

dla Zagłębia – Joanna Obrusiewicz 6 oraz Klaudia Pielesz, Kaja Załęczna i Karolina Semeniuk po 4.

Z kolei szczypiornistki Vistalu Łączpol Gdynia nie miały łatwego zadania w Jeleniej Górze. We wczorajszym zaległym (ze względu na występ gdynianek w Challenge Cup) meczu 18 kolejki, podopieczne Jerzego Cieplińskiego wygrały 35:27 (14:13), jednak "siódemka" z Jeleniej Góry długo stawiała zacięty opór faworytowi z Gdyni.

W pierwszej połowie na parkiecie w Jeleniej Górze trwał zacięty pojedynek. Niżej notowana w tabeli ekipa z Jeleniej Góry ambitnie walczyła i wynik oscylował wokół remisu. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem gdynianek (14:13).

Podopieczne Jerzego Cieplińskiego wyraźniej odskoczyły gospodyniom na początku drugiej połowy, kiedy w 33 minucie prowadziły 17:13. Zespół z Jelenie Góry stać było jeszcze na zniwelowanie strat do dwóch bramek.

Po 40 minutach meczu gdynianki prowadziły 22:20, pięć minut później było już 28:22 dla Vistalu Łączpolu i to był przełomowy moment spotkania. Gdynianki objęły wyraźniejszą przewagę i nie pozwoliły rywalkom na stworzenie jakiegokolwiek już zagrożenia.

KPR Jelenia Góra: Kozłowska, Szalek – Kobzar 9, Załoga 5, Dąbrowska 3, Odrowska 3, Kocela 2, Stanisławiszyn 2, Buklarewicz 2.

Vistal Łączpol Gdynia: Mikszto – Stachowska 8, Szwed 8, Głowińska 6, Sulżycka 5, Kotowa 3, Kulwińska 3, Jędrzejczyk 1, Szott 1, Koniuszaniec.

(Źródło: reczna.pl)