21 lutego 2010

Kwidzyn awansował po ciężkim boju

Piłkarze ręczni MMTS zakwalifikowali się do ćwierćfinału Challenge Cup. W rewanżowym spotkaniu przegrali w Rumunii z HC Odorheiu Secuiesc 23:35 (11:16), ale u siebie wygrali 32:20 i o ich awansie zadecydowała większa liczba bramek zdobyta na wyjeździe.

W pierwszej połowie goście dotrzymywali jeszcze kroku gospodarzom, ale po przerwie dały o sobie znać braki kondycyjne i kadrowe. Kwidzynianie, którzy pojechali do Rumunii bez czterech kontuzjowanych zawodników, roztrwonili całą przewagę z pierwszego meczu i niewiele brakowało, aby pożegnali się z pucharowymi rozgrywkami.

W ostatniej minucie w posiadaniu piłki byli gospodarze, ale tym razem nie zdołali powiększyć przewagi do 13 trafień. W ekipie MMTS zabrakło z pewnością bramek Adriana Nogowskiego i Roberta Orzechowskiego, którzy w pierwszym spotkaniu byli najskuteczniejszymi piłkarzami swojego zespołu. Wtedy rzucili 13 goli, a w rewanżu zaledwie dwa.

Remigiusz Grodecki (kierownik zespołu): Na naszą dyspozycję z pewnością miał wpływ fakt, że w środę pokonaliśmy w Zabrzu Powen, a po tym spotkaniu czekała nas jeszcze licząca 1000 km podróż autokarem do Rumunii. W sumie w ciągu dwóch tygodni rozegraliśmy pięć meczów. W drugiej połowie chłopcy nie wytrzymali kondycyjnie tego maratonu. Po przerwie, kiedy gospodarze wypracowali sobie 9-bramkową przewagę, swoje trzy grosze starali się dorzucić sędziowie, wydając wiele niekorzystnych dla nas decyzji. Arbitrzy faworyzowali rywali zwłaszcza w ostatniej minucie, kiedy nie odgwizdali dwóch ewidentnych fauli Rumunów w ataku. Na szczęście pomimo tych niesprzyjających okoliczności wszystko zakończyło się dla nas pomyślnie.

HC Odorheiu Secuiesc – MMTS Kwidzyn 35:23 (16:11)

HC Odorheiu: Ludović Varo, Sorin Ion Barza – Andrei Mihalcea 9, Vladimir Rusia 8, Mirko Marceta 7, Botond Ferenczi 5, Eugen Fratila 3, Milutin Lucić 2, Cosmin Libert 1, Gabriel Daninfeld, Attila Komporaly, Levente Orban, Alin Solcanu, Elemer Talas.

MMTS: Sebastian Suchowicz, Artur Gawlik – Michał Adamuszek 7, Marcin Markuszewski 3, Mateusz Seroka 3, Maciej Mroczkowski 3, Patryk Rombel 3, Robert Orzechowski 2, Michał Waszkiewicz 2, Adrian Nogowski, Michał Peret, Antoni Langowski, Adam Paczesny.

(sportowefakty.pl)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest