15 marca 2010

Vistal Łączpol minimalnie słabszy

Vistal Łączpol przegrał z holenderskim Bizztravel Dalfsen 25:26 (15:11), w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Challenge Cup. Rewanż już za tydzień w Gdyni.

W przebiegu całego spotkania to Gdynianki były stroną dyktującą warunki. Prawie całą pierwszą połowę ich przewaga oscylowała wokół trzech, czterech bramek. Przy czterobramkowym prowadzeniu Polek właśnie, obie drużyny zeszły na przerwę do szatni.

Niestety w drugiej połowie drużyna Vistalu zaprezentowała się nieco słabiej. Skuteczność w ataku zmalała, a przeciwniczki coraz lepiej radziły sobie z obroną Polek. W skutek czego pod koniec spotkania holenderki doprowadziły do remisu, a w ostatnich minutach przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Jednobramkowa strata z pewnością jest do odrobienia, tym bardziej, że w rewanżu Gdynianki wystąpią w roli gospodarza.

Bizztravel Dalfsen – Vistal Łączpol 26:25 (11:15)

Bizztravel Dalfsen: Annick Lipman, Janneke Haumerssen – Lynn Knippenborg 5, Wendy Smits 4, Fabienne Logtenberg 3, Petra Kamphorst 3, Ellen Schutte 3, Nancy Gerritsen 2, Martine Smeets 2, Jolanda Schutte 2, Josien Klarenbeek 1, Joyce Hillen 1.

Vistal Łączpol Gdynia: Patrycja Mikszto, Paulina Górecka – Monika Stachowska 6, Karolina Sulżycka 4, Patrycja Kulwińska 4, Katarzyna Koniuszaniec 3, Monika Głowińska 3, Karolina Szwed 2, Aleksandra Jędrzejczyk 1, Agnieszka Białek 1, Ałła Kotowa 1, Katarzyna Duran.