21 marca 2010

Wisła Płock najlepsza w MP Juniorów!

Drużyna Wisły Płock zdobyła w Puławach złoty medal mistrzostw Polski juniorów. W finale pokonała Vive Kielce 39:23. Brązowy medal wywalczyli juniorzy Azotów Puławy, wygrywając z MKS Poznań 32:21.

Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju uznany został Jakub Lipczyński (Azoty Puławy), królem strzelców okazał się Mateusz Piędziak (ŚKPR Świdnica) – zdobył 51 bramek, a do siódemki najlepszych na poszczególnych pozycjach wybrani zostali:

bramkarz – Bartosz Dudek (Wisła Płock)

lewoskrzydłowy – Maciej Jeżyna (Azoty Puławy)

lewy rozgrywający – Mateusz Przybylski (Vive Kielce)

środkowy rozgrywający – Kamil Mokrzki (Wisła Płock)

prawy rozgrywający – Paweł Kowalik (Azoty Puławy)

prawoskrzydłowy – Patryk Przygucki (Wisła Płock)

obrotowy – Kamil Syprzak (Wisła Płock)

Wyniki spotkań decydujących o ostatecznej klasyfikacji:

o 7. miejsce: ŚKPR Świdnica – UKS Szczypiorniak Olsztyn 40:38 (22:19)

o 5. miejsce: ChKS Łódź – Włókniarz Konstantynów 34:33, po dogr. (13:13, 29:29)

o 3. miejsce: Azoty Puławy – MKS Poznań 32:21 (17:10)

finał: Wisła Płock – Vive Kielce 39:23 (22:11)

8. UKS Szczypiorniak Olsztyn

W zespole Wisły Płock prowadzonej przez duet trenerski Bogdan Janiszewski i Michał Skórski występowali: Kacper Adamski, Artur Bożek, Patryk Chmielewski, Bartosz Dudek, Daniel Jarosz, Tomasz Klinger, Paweł Kopczyński, Michał Kowalski, Adam Kozłowski, Kamil Mokrzki, Michał Obiała, Patryk Orędowicz, Bartosz Przedpełski, Patryk Przygucki, Andrzej Rakowski, Miłosz Rupp, Adrian Sarnacki, Marcin Stępniak, Damian Suliński, Kamil Syprzak, Michał Szczutowski i Robert Szwech.

Juniorzy Wisły w grupowych spotkaniach wygrywali kolejno z: MKS Poznań 31:16, z UKS Szczypiorniak Olsztyn 37:23 i z Włókniarzem Konstantynów 43:27, a w półfinale pokonali Azoty Puławy 41:27.

Źródło: sportowefakty.pl/pilka-reczna