25 marca 2010

Konferencja przed meczem Polska-Rosja

Mecz Polska – Rosja w ramach eliminacji ME 2010 już dzisiaj! Stawką spotkania będą punkty w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. W Chorzowie odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele kadry trener Krzysztof Przybylski, reprezentantki Katarzyna Gleń i Małgorzata Kucińska oraz przedstawiciele organizatorów Alina Zawada ­– dyrektor MORiS Chorzów i Marek Góralczyk – sekretarz generalny ZPRP. Najważniejszą podaną informacją była z pewnością ta, iż wszystkie bilety zostały już wyprzedane!

/Fot. Adrian Ślązok

Bardzo duże zainteresowanie biletami potwierdza, że boom na piłkę ręczną dotyczy obu reprezentacji. Męska odnosi sukcesy, walczy o medale w kolejnych imprezach rangi mistrzowskiej. Na tym tle blado wypadają osiągnięcia żeńskiej reprezentacji naszego kraju. Być może jednak bieżące eliminacje okażą się przełomowe. Dwie porażki i ostatnie miejsce w grupie nie mogą satysfakcjonować kibiców. Jednak, jak tłumaczył Przybylski, trzeba pamiętać, że w reprezentacji trwa zmiana pokoleniowa. W kadrze dominują młode zawodniczki grające w krajowych rozgrywkach. Obecnie zbierają doświadczenia, które wkrótce powinny zaprocentować. Szansa na awans do tegorocznych Mistrzostw Europy w Danii i Norwegii nadal istnieje. Trzeba jednak zacząć wygrywać. Takie zadanie w najbliższych meczach postawił reprezentacji Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Jeśli Polki przegrają z posadą pożegna się trener Przybylski, zapowiedział sekretarz Góralczyk.

/Fot. Adrian Ślązok

Mecz ma być wydarzeniem nie tylko sportowym. Organizatorzy zapewniają, że klimat tworzyć będą nie tylko pełne trybuny, lecz również dodatkowe atrakcje. W przedmeczu o godz. 16.00 zmierzą się młode piłkarki UKS Ruchu Chorzów z SMS-em Gliwice. W przerwie meczu zaprezentuje się grupa akrobatyki sportowej z DOSiR „Sokolnia”. Każdy kibic otrzyma koszulkę z napisem „Polska”. Prosimy już teraz, aby wszyscy kibice założyli przygotowane koszulki przed meczem – apelowali organizatorzy. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja POLSAT.

/Fot. Adrian Ślązok

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest