27 marca 2010

HSV bliżej ćwierćfinału LM

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów HSV Hamburg pokonało w Kielcach Vive Targi 30:24 (17:15). O wyniku zdecydował nieudany w wykonaniu Kielczan początek drugiej połowy,  co wykorzystało HSV powiększając przewagę. Wynik ten stawia niemiecką drużynę w niezwykle korzystnej sytuacji przed rewanżem, który za tydzień odbędzie się w Hamburgu.

Reprezentanci Polski zagrali w przeciwnych drużynach Fot. Łukasz Grochala/CyfraSport

Do Kielc przyjechały wszystkie największe gwiazdy HSV z Igorem Vori, Hansem Lindbergiem, Blazenko Lackoviciem, Domagojem Duvnjakiem, Pascalem Hensem, Johannesem Bitterem, braćmi Gille i braćmi Lijewskimi na czele więc kibice mogli spodziewać się bardzo ciekawego spotkania.

Gracze Vive od początku walczyli bardzo ambitnie i choć piłkarze HSV przez cały czas trwania pierwszej połowy prowadzili, nie pozwolili im oni na odskoczenie na większą liczbę bramek. W 12. minucie poważnego osłabienia doznali gospodarze, ponieważ z parkietu ze skręconym stawem skokowym musiał zejść Rastko Stojković. Mimo to, kielczanie nadal groźnie atakowali, a dużo kłopotów niemieckiej defensywie sprawiali szczególnie Paweł Podsiadło i Mariusz Jurasik.

Druga część gry rozpoczęła się od czterech trafień dla gości, a dla mistrzów Polski pierwszego gola zaliczył w 36. minucie Witalij Nat. Liderzy Bundesligi wyraźnie kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając Vive na zbliżenie się na niebezpieczny dystans. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wiatr w żagle złapali gospodarze, którzy zdołali doprowadzić do wyniku 20:24, a w bramce znakomicie spisywał się Marcus Cleverly.

Na dziewięć minut przed końcem o czas poprosił Bogdan Wenta. Tuż po wznowieniu gry trafienie zaliczył Jurasik i kibice w Hali Legionów mieli nadzieję na emocjonującą końcówkę. Doświadczeni gracze HSV nie pozwolili mistrzom Polski na sprawienie ogromnej niespodzianki, wygrywając ostatecznie 24:30.

Vive Targi Kielce – HSV Hamburg 24:30 (15:17)

Vive Targi: Kotliński, Cleverly – Grabarczyk 1, Krieger 1, Podsiadło 7, Kuchczyński 1, Jurasik 5, Jachlewski, Stojković 2 (1), Gliński, Żółtak 1, Knudsen 3 (2), Rosiński 1, Konitz, Nat 1.

HSV: Bitter, Sandstroem – Duvnjak 5, Jansen 1, Lacković, Flohr 1, Vori 3, B. Gille, G. Gille 2, Lindberg 10 (3), K. Lijewski 2, M. Lijewski 2, Hens 4.

Kary: Vive Targi – 4, HSV – 6 minut.

Sędziowie: Nenad Krstić i Peter Ljubić (Słowenia).

Więcej na: sport.onet.pl/pilka-reczna