22 czerwca 2011

Polska kandydatura potwierdzona

W miniony weekend na Malcie odbyło się kolejne posiedzenie Komitetu Wykonawczego EHF. Spotkanie obfitowało w szereg interesujących decyzji. Dla polskich kibiców najważniejsza będzie z pewnością informacja, iż potwierdzona została kandydatura naszego kraju, jako organizatora męskich Mistrzostw Europy w roku 2016.

Rywalami Polski w wyścigu o organizację turnieju z udziałem najlepszych ekip Starego Kontynentu będą Austria, Chorwacja, Szwecja oraz Norwegia. Warto zauważyć, że każde z tych państw w ostatnich latach było gospodarzem imprezy rangi mistrzowskiej w męskim szczypiorniaku. Co więcej, mówimy tu o czterech ostatnich turniejach! A więc za nami kolejno ME 2008 – Norwegia, MŚ 2009 – Chorwacja, ME 2010 – Austria, MŚ 2011 – Szwecja. Oczywiście sternicy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej zarzekają się, że fakt ten pozostanie bez wpływu na ich decyzję, ale z pewnością nie działa też na niekorzyść polskiej kandydatury.

O organizację ME 2016 kobiet ubiegają się zaś Szwecja oraz Turcja. Zdecydowano też, że młodzieżowe ME 2012 w plażowej piłce ręcznej zostaną rozegrane w Gruzji. Turniej nad wybrzeżem Morza Czarnego rozegrany zostanie w dniach 28 czerwca – 1 lipca.

Zapadły również decyzje dotyczące podziału miejsc w rozgrywkach Ligi Mistrzów w nadchodzącym sezonie. Prawo startu w turnieju ‘o dziką kartę’ uzyskało Vive Targi Kielce. Mistrzowie Polski – Orlen Wisła Płock – zyskali prawo startu w tych elitarnych rozgrywkach bez konieczności przebijania się przez eliminacje.

Z innych ciekawostek warto odnotować zmiany w przepisach dotyczących transferów oraz dyskusję nad sposobami ubezpieczenia zawodniczek i zawodników podczas przyszłorocznych ME, które odbędą się odpowiednio w Holandii i Serbii. Planowane jest utworzenie specjalnego funduszu, gwarantującego wypłatę stosownych odszkodowań, gdyby w razie kontuzji odniesionej podczas meczu drużyn narodowych, zawodnik przez dłuższy okres czasu nie byłby zdolny do gry.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest