17 listopada 2018

Puchar EHF: Azoty blisko awansu do fazy grupowej

Niezwykle ważne zwycięstwo Azotów Puławy nad islandzkim Selfoss 33:26(16:14)! Puławianie blisko fazy grupowej Pucharu EHF i z siedmioma golami zaliczki przed wyjazdowym starciem rewanżowym.

Puławianie zaczęli mocno skoncentrowani i systematycznie budowali swoją przewagę – rozpoczęli od prowadzenia 2:0, a na listę strzelców wpisali się Adam Skrabania i Paweł Podsiadło. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Hergeir Grimsson, ale gospodarze szli za ciosem i zdobyli cztery bramki z rzędu (6:1). Goście nie mogli znaleźć sposobu na przebicie się przez agresywną obronę Azotów.

W 9. minucie brązowi medaliści mistrzostw Polski wygrywali 7:2, a po chwili Łukasz Rogulski podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 8:3. Przyjezdni opanowali jednak nerwy, a puławianie zanotowali słabszy okres gry. Niebawem Azoty prowadziły już tylko 11:9, Marko Panić rzucił w poprzeczkę, o czas natychmiast poprosił Bartosz Jurecki.

Po wznowieniu gry Islandczycy błyskawicznie wyprowadzali kolejne kontrataki.Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:14 na korzyść gospodarzy.

Po zmianie stron puławianie wrócili do swojej dobrej gry w defensywie, co przyczyniło się do serii czterech trafień. W 36. minucie było 21:14, a przyjezdni cały czas byli bez bramki w drugiej części meczu.

Islandzkie Selfoss musiało gonić wynik, ale to puławianie przejmowali inicjatywę na parkiecie. Warto odnotować, że w bramce gości mogliśmy oglądać w akcji polskiego golkipera Pawła Kiepulskiego.

Tymczasem gospodarze walczyli o jak największą różnicę bramkową przed rewanżem i po sześćdziesięciu minutach wypracowali siedem goli zaliczki.