3 listopada 2018

Zmienne szczęście polskich drużyn w Pucharze Mistrzów

We włoskiej Katanii rozegrano ćwierćfinały i półfinały Pucharu Mistrzów – Champions Cup w piłce ręcznej plażowej, zarówno w rywalizacji pań jak i panów.

katania3_n-660x330

Zawodniczki BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski zaczęły sobotnie zmagania bardzo wcześnie. Już o godz. 8:45 musiały zameldować się na boisku aby walczyć o półfinał z obrońcą tytułu, hiszpańskim C.BM Playa Algeciras.

Chociaż pierwszy set zakończył się wynikiem 18:4 dla przeciwniczek, Polki nie poddały się zwyciężając drugiego seta 18:14. Niestety ponownie w tym turnieju okazały się słabsze od rywalek w shoot-outach, przegrały 8:10 i to Hiszpanki awansowały do półfinału.

Mistrzyniom Polski pozostała walka o miejsca 5-8. W pierwszym meczu tej rundy nasze zawodniczki w końcu wyszły zwycięsko z serii shoot-out i pierwszy raz w turnieju wygrały trzysetowy mecz pokonując niemiecki zespół Strandgeflüster Minden 2:1 (12:14; 18:16; 6:4).

W niedzielę o godz. 11:30 na boisku nr. 2 w meczu o 5. miejsce spotkają się ponownie z Westsite Amsterdam.

Drużyna męska z Piotrkowa, która zajęła 3. miejsce w grupie, walczyła dziś o miejsca 9-16. W swoim pierwszym meczu Polacy pokonali holenderską drużynę Hiekka Hauskaa 2:0 (20:18; 22:18), a po południu zwyciężyli hiszpański zespół Club BM Playa Ciudad de Malaga również 2:0 (19:18; 18:16).

W niedzielę o godz. 10:45 na boisku nr. 2 zmierzą się ze szwajcarską drużyną BHC 1898 w meczu o 9. lokatę.

W turnieju biorą udział aż 32 drużyny z 17 krajów, co w obu przypadkach jest liczbą rekordową. Europejska Federacja Piłki Ręcznej, wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu imprezą, zdecydowała w tym roku o zwiększeniu liczby uczestników z 12 do 16 drużyn kobiecych i męskich.