26 października 2018

Prezydent RP wręczył odznaczenia przedstawicielom piłki ręcznej

Piłka ręczna chyba najmocniej ze wszystkich dyscyplin sportu związana jest z historią odzyskania niepodległości w 1918 roku – zaznaczył prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych z okazji 100-lecia piłki ręcznej w Polsce.

Niezwykle się cieszę, że w tym szczególnym roku mogę gościć w Pałacu Prezydenckim i odznaczyć przedstawicieli dyscypliny, która także obchodzi swoje stulecie – powiedział prezydent.

Andrzej Duda przypomniał historię narodzin tego sportu w obozie jenieckim w Szczypiornie, obecnie jednej z dzielnic Kalisza, gdy piłkę ręczną – jeszcze w odmianie 11-osobowej, w której mecze rozgrywano na otwartych boiskach – zaczęli uprawiać internowani tam żołnierze Legionów Polskich.

Dziś piłka ręczna to gra popularna, która wychowała wielu wspaniałych zawodników, a w ciągu ostatnich lat świętowała wiele sukcesów – dodał i wymienił m.in. wicemistrzostwo świata mężczyzn z 2007 roku czy brązowy medal tej imprezy z 2015 roku.

Pełna relacja z uroczystości dostępna jest na stronie Polskiego Radia pod linkiem:

https://polskieradio24.pl/5/4147/Artykul/2207289,Prezydent-Andrzej-Duda-pilka-reczna-mocno-zwiazana-z-odzyskaniem-przez-Polske-niepodleglosci

źródło: IAR, PAP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest