24 października 2018

Efektowna wygrana Biało-Czerwonych na otwarcie kwalifikacji

W meczu otwarcia kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020 reprezentacja Polski rozbiła w Ostrowcu Świętokrzyskim Kosowo 37:13 (15:5). W niedzielę, w drugiej serii spotkań, Biało-Czerwoni zmierzą się w Tel Awiwie z Izraelem.

Polacy zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i czterech goli z rzędu. Goście pierwszy raz trafili do bramki strzeżonej przez Adama Malchera w 6. minucie, a autorem tego gola był Kreshnik Krasniqi.

Polska - Kosowo

Po kwadransie Polacy prowadzili 10:1 i wtedy zanotowali przestój, w ciągu dziewięciu minut nie rzucili żadnej, a stracili cztery bramki. Z takiego obrotu spraw nie był zadowolony trener Piotr Przybecki, który poprosił o czas. To nieco pomogło jego zawodnikom, którzy od tego momentu zdecydowanie poprawili grę w defensywie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Biało-Czerwonych 15:5.

24.10.2018 Ostrowiec Swietokrzyski Pilka reczna Reprezentacja Polski Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 Polska - Kosowo N/z {persons} Foto Adam Starszynski / PressFocus 24.10.2018 Ostrowiec Swietokrzyski Handball Polish National Team, EHF Euro 2020 Qualifiers Poland - Kosovo {persons} Credit Adam Starszynski / PressFocus

Po przerwie Polacy cały czas powiększali przewagę, dystans dzielący obie drużyny systematycznie się powiększał. W 46. minucie po bramce Jana Czuwary gospodarze wygrywali już różnicą dwudziestu trafień (28:8). Sytuację próbował ratować trener gości i poprosił o przerwę.

Nie zdało się to na wiele, Biało-Czerwoni grali bardzo dobrze, co chwilę wyprowadzali kontrataki, z pozytywnej strony pokazali się też obaj nasi bramkarze – Adam Malcher (pierwsza połowa) oraz Mateusz Kornecki (druga połowa).

Ostatecznie podopieczni trenera Piotra Przybeckiego rozbili Kosowo 37:13 i udanie rozpoczęli kwalifikacje do EHF EURO 2020!