22 września 2018

Znakomity mecz w Kielcach i ważne zwycięstwo PGE Vive

Wielkie emocje w Hali Legionów i niezwykle ważne zwycięstwo PGE Vive Kielce nad Rhein-Neckar Loewen w Lidze Mistrzów (35:32). Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale kielczanie pokazali wielki charakter i w decydujących akcjach wypunktowali rywali.

Przed tygodniem podopieczni Talanta Dujszebajewa okazali się minimalnie na wyjeździe słabsi od Veszprem, natomiast zawodnicy z Mannheim, po pasjonującym meczu, pokonali przed własną publicznością FC Bareclonę.

Początek starcia w Kielcach był wyrównany, ale po kilku minutach inicjatywę przejęli gracze Lwów, którzy szybko odskoczyli miejscowym. Na szczęście w 20. minucie po bramce Arkadiusza Moryty był już remis i już do końca pierwszej połowy oglądaliśmy walkę gol za gol.

Po przerwie zmobilizowani mistrzowie Polski zaskoczyli przyjezdnych i wypracowali trzy bramki przewagi (20:17), ale po chwili tablica wyników ponownie pokazywała remis.

Wydawało się, że kluczowe dla losów spotkania będą akcje z 52 i 53 minuty, kiedy gospodarze grali w podwójnej przewadze, a potem z przewagą jednego zawodnika. Niemcy pokazali jednak charakter i po rzucie z prawego skrzydła Patrick Groetzki wyprowadził ich na trzybramkowe prowadzenie (26:29).

To zdecydowanie nie był koniec emocji w Hali Legionów. Po chwili było już po 30, a na pięć minut przed końcowym gwizdkiem przechwyt i gol Krzysztofa Lijewskiego dały kielczanom upragnione prowadzenie (31:30).

W końcówce ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie dwaj rozgrywający PGE Vive – Alex Dujszebajew i Luka Cindric. Goście coraz częściej gubili piłkę w ofensywie, co bezlitośnie wykorzystali mistrzowie Polski i przypieczętowali zwycięstwo.