21 września 2018

Gramy w Ręczną 2018

W czwartek 20 września ogłoszone zostały wyniki naboru szkół podstawowych klas I-IV z całej Polski do drugiej edycji programu „Gramy w Ręczną”. Program ten jest „handballowym start-upem”, którego celem jest promocja i upowszechnianie piłki ręcznej wśród najmłodszych dzieci.

gwr_2_2018

Dzięki środkom otrzymanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środkom własnym Związku Piłki Ręcznej w Polsce, ufundowano „pakiety startowe” dla szkół, gdzie piłka ręczna ma szansę się zaszczepić i rozwijać. Z każdego województwa w Polsce wytypowane zostało dziesięć placówek oświatowych, które otrzymają zakupiony sprzęt sportowy oraz wsparcie finansowe celem opłacenia dodatkowych, profilowych lekcji WF z piłką ręczną. 

Zarówno w 2017 roku, jak i teraz, program cieszy się ogromną popularnością – liczba zgłoszeń jest większa niż liczba miejsc. W 2017 roku w programie udział wzięło ponad 3,6 tysiąca dzieci oraz ponad 300 wolontariuszy.

„Gramy w Ręczną” wspierają wybitni reprezentanci i reprezentantki Polski. ZPRP liczy na systematyczny rozwój programu, a wraz z nim wzrost liczby dzieci i szkół, które pokochają piłkę ręczną.

Link do listy szkół uczestniczących w programie w roku 2018:

http://www.gramywreczna.pl/gramy-w-reczna/szkoly-w-programie/

gwr_tabliczki

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest