9 sierpnia 2018

Polki nie zwalniają tempa! Słowacja pokonana!

Drugi mecz i drugie zwycięstwo reprezentantek Polski! Tym razem po bardzo dobrym widowisku Polki pokonały Słowację (29:26) i z kompletem punktów oraz w dobrych humorach wyczekują na kolejnych, wymagających rywali – Rumunię oraz Niemcy.

2018.08.09 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Slowacja - Polska N/z Polska wyjscie na mecz Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.09 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Slovakia - Poland Polska wyjscie na mecz Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Zespoły do spotkania przystępowały w zgoła odmiennych nastrojach: Polki na fali pewnego zwycięstwa z Angolą (26:19), Słowaczki zaś mając w pamięci stracony w ostatnich sekundach punkt z Rumunią (21:22). Biało-czerwone przyznawały po pierwszym meczu, że pokonały już debiutanckie nerwy i liczą na kolejne dobre występy. Trener naszych południowych sąsiadów przekonywał natomiast, że pomimo porażki jego zespół zagrał wówczas bardzo dobre spotkanie, a jedyne, co nie poszło po jego myśli, to wynik. Szansa na poprawę nadarzyła się w sąsiedzkich derbach.

2018.08.09 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Slowacja - Polska N/z Sobecka Lucyna Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.09 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Slovakia - Poland Sobecka Lucyna Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Fot: Lukasz Sobala / Press Focus

Dzień odpoczynku dobrze wpłynął na oba zespoły. Od pierwszego gwizdka macedońskiej pary sędziowskiej mecz toczył się w bardzo dobrym tempie, drużyny wyraźnie postawiły na ofensywę, a spotkanie mogło się naprawdę podobać. W ciągu pierwszych 30 minut gry prowadzenie co rusz przechodziło z rąk do rąk.

2018.08.09 Kielce Pilka reczna Mlodziezowe Mistrzostwa Swiata w Pilce Recznej Kobiet do lat 18 Slowacja - Polska N/z Truszynska Agnieszka Stanislawczyk Kinga Foto Lukasz Sobala / Press Focus 2018.08.09 Kielce Handball IHF Youth U18 Womens World Championship 2018 Slovakia - Poland Truszynska Agnieszka Stanislawczyk Kinga Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Lepiej zaczęły Polki. Gdy wybiła dziesiąta minuta, prowadziły 7 do 5. Po 18. minutach przodowały już jednak Słowaczki (10:8). Do remisu doprowadziła jednak Magda Więckowska dwoma akcjami w stylu Michała Jureckiego – tak jak zapowiadała – odpalając „terenowy”. W całym meczu kielczanka wybrana MVP spotkania zdobyła aż 10 trafień. Słowaczki raz jeszcze przypuściły jednak szturm na polską bramkę, lecz znów zdołały wypracować ledwie dwubramkowe prowadzenie, świetnie w polskiej bramce spisywała się bowiem Barbara Zima. Pierwszą połowę skończyła z 48 proc. skuteczności obron. Dzięki jej kolejnym interwencjom Polki do przerwy odrobiły straty, a rezultat pierwszej połowy rzutem przez całe boisko ustaliła właśnie Zima (13:13).

Choć to Słowaczki otworzyły wynik drugiej części spotkania, to Polki po zmianie stron wyraźnie przejęły inicjatywę i rozstrzygnęły losy meczu. Zdobywając cztery trefienia z rzędu, wypracowały siebie trzy bramki przewagi (18:15), a po pierwszym kwadransie prowadziły już 22:17. Rywalki stać było jeszcze na zryw (20:22), dwoiła się i troiła się Zuzana Trepacova (8 bramek i tytuł MVP wśród rywalek), ale Polki kontrolowały przebieg zawodów. Dzięki równej i wysokiej dyspozycji przez cały mecz gospodynie mogą cieszyć się z drugiego zwycięstwa w turnieju (29:26).