14 lipca 2018

Najlepsza połowa. Biało-czerwoni w Siofok na 2. miejscu

Młodzieżowa reprezentacja Polski w ostatnim występie w turnieju w Siofok, po doskonałych 30 minutach, przegrała jednak z Węgrami 26:30. W innym spotkaniu Rosja pokonała Serbię 34:28. Zespół Bogdana Kowalczyka został sklasyfikowany na 2. miejscu.

37039741_1938732066166514_8426077805791412224_n

Biało-czerwoni zaliczyli wręcz znakomity początek spotkania z Węgrami. Zarówno w ataku, jak i w obronie, wszystko im się udawało. Po niespełna pierwszym kwadransie gry prowadzili 9:3. Wysoką skutecznością imponował Patryk Mauer, który do tego momentu miał sześć trafień na koncie. Nasz prawoskrzydłowy mecz ukończył z 11 golami (6 z rzutów karnych).

– To była nasza najlepsza połowa w turnieju – przyznał trener Bogdan Kowalczyk. – Wszystko układało się po naszej myśli do 40 min. Później niestety dopadł nas kryzys. Węgrzy podjęli ryzyko i dużo akcji grali bez bramkarza. To się im opłaciło. Z kolei moi zawodnicy w końcówce przestrzelili kilka dogodnych okazji. W sumie wygrał ten zespół, który miał więcej szczęścia.

HUN-POL

Rzeczywiście od stanu 23:19 (40′) dla Polski gospodarze zawodów rzucili siedem bramek z rzędu. Madziarzy wypracowanej przewagi nie oddali już do końcowej syreny.

Bezpośrednio po turnieju Biało-czerwoni odlecieli do kraju. Po dwóch dniach przerwy zbiorą się ponownie, 17 lipca, w Warszawie. Zaliczą jeden trening i następnego dnia udadzą się na mistrzostwa Europy do słoweńskiego Celje.