1 lipca 2018

Biało-czerwoni juniorzy wicemistrzami Europy!

Reprezentacja Polski juniorów zajęła 2. miejsce w Mistrzostwach Europy do lat 18, które zakończyły się dziś w Ulcinj, w Czarnogórze. W niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu finałowym, Biało-czerwoni prowadzeni przez trenera Jarosława Knopika minimalnie ulegli Niemcom 1:2 (16:14, 8:21, 2:6).

Brązowe medale wywalczyli Hiszpanie, pokonując w decydującym starciu Chorwatów 2:1.

Wśród kobiet tytuł dla Węgierek, które w finale pokonały Holenderki 2:0. W meczu o brąz Niemki lepsze od Portugalek (2:0).  Żeńskiej reprezentacji Polski nie udało się wywalczyć awansu do czołowej ósemki turnieju i ostatecznie została sklasyfikowana na 10. miejscu.