23 czerwca 2018

Nieudany rewanż Biało-czerwonych w Japonii

W wyjazdowym meczu towarzyskim reprezentantki Polski przegrały z Japonią 20:26. Do przerwy Biało-czerwone prowadziły różnicą dwóch trafień, ale w drugiej połowie na parkiecie w Takasaki dominowały gospodynie, które wygrały tę część spotkania 15:7 i przypieczętowały zwycięstwo.

Do Japonii Leszek Krowicki zdecydował się zabrać nieco mniej doświadczone, jeżeli chodzi o występy w drużynie narodowej, zawodniczki, które na co dzień występują w rodzimej PGNiG Superlidze.

Mecze z reprezentacją gospodarzy igrzysk olimpijskich w roku 2020 to etap przygotowań reprezentacji Polski do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który pod koniec listopada rozpocznie się we Francji.

23.06 POL_JAP (6)

Nie jestem zadowolony z wyniku, ale cieszę się, że wiele młodych zawodniczek zebrało tutaj cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. To były sparingowe mecze kontrolne i tak je potraktowaliśmy – chcieliśmy dać szansę gry wszystkim dziewczynom i przećwiczyć w tym zestawieniu osobowym rozwiązania taktyczne, które stosujemy w kadrze – tłumaczy selekcjoner Leszek Krowicki.

23.06 hymn

W sobotnim meczu najskuteczniejsza w polskich szeregach była rozgrywająca Romana Roszak – autorka trzech bramek. Z uwagi na kontuzję nie wystąpiła obrotowa Patrycja Noga.

Dwa dni wcześniej Polki przegrały z Japonkami 30:31 w spotkaniu nieoficjalnym, które zostało podzielone na trzy części – dwie pierwsze po 25 minut i ostatnią 20 minutową oraz zostało rozegrane bez udziału publiczności.