21 czerwca 2018

Polki przegrały w Takasaki jedną bramką

W wyjazdowym meczu towarzyskim reprezentantki Polski przegrały z Japonią 30:31. Spotkanie w Takasaki miało charakter nieoficjalny – zostało podzielone na trzy części – dwie pierwsze po 25 minut oraz ostatnią 20 minutową i zostało rozegrane bez udziału publiczności.

Japonia to zespół, który gra szybka piłką, często próbuje wedrzeć się na 6 metr. Zawodniczki tej reprezentacji nie imponują warunkami fizycznymi, co starają się to nadrobić dynamiką gry i ruchliwością na boisku – analizował grę rywalek trener Leszek Krowicki.

Przewidywania selekcjonera się potwierdziły i kibice w Takasaki Arena zobaczyli interesujące zawody, w których nie brakowało efektownych i szybkich akcji.

21.06 POL_JAP_n (6)

Wśród Biało-czerwonych na wyróżnienie zapracowała Aleksandra Rosiak, która z siedmioma bramkami na swoim koncie była najskuteczniejsza w polskich szeregach. Rozgrywająca rzucała z wysoką, 70-procentową skutecznością.

Pięciokrotnie na listę strzelczyń wpisały się rozgrywająca Romana Roszak oraz obrotowa Sylwia Matuszczyk.

21.06 POL_JAP_n (1)

Warto odnotować debiut w seniorskiej kadrze skrzydłowej Żanety Lipok (1 bramka). Zawodniczka Ruchu Chorzów dostała szansę od trenera Krowickiego w miejsce Dagmary Nocuń, która w terminie wyjazdu do Japonii miała zaplanowaną obronę pracy licencjackiej.

Między słupkami polskiej bramki nieco lepiej spisała się Weronika Kordowiecka – 12/21 skutecznych interwencji , 57-procentowa skuteczność i 1 bramka. Natalia Krupa broniła z 40-procentową skutecznością (19/31).

W sobotę (godz. 07:00 czasu polskiego) obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie, również w Takasaki. Tym razem spotkanie będzie miało charakter oficjalny.

Mecze z Japonią to etap przygotowań reprezentacji Polski do turnieju finałowego mistrzostw Europy, który pod koniec listopada rozpocznie się we Francji.