19 maja 2018

Energa AZS Koszalin z brązem PGNiG Superligi

W ostatniej, 32. kolejce PGNiG Superligi kobiet, Kram Start Elbląg przegrał przed własną publicznością z Energą AZS Koszalin 25:26. Tym samym Koszalinianki zapewniły sobie brązowy medal mistrzostw Polski!

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Elblążanek, które prowadziła do ataku Sylwia Lisewska – w ciągu dziesięciu minut rozgrywająca trafiła do siatki trzykrotnie po bardzo mocnych rzutach z dystansu (5:4).

Trenerka drużyny gości Anita Unijat starała się zneutralizować rozgrywającą rywalek, ale ta nie zwalniała tempa. Taktyka Kram Startu nie była skomplikowana, ale zabójczo skuteczna, do przerwy było 16:11 dla miejscowych.

Koszalinianki wyszły na drugą część bardzo zmotywowane. Zaliczyły trzy trafienia z rzędu i dały jasny sygnał, że absolutnie nie zamierzają odpuszczać walki o najniższy stopień podium ligowych rozgrywek.

Nie minął kwadrans, a Hanna Rycharska zdobyła bramkę kontaktową (22:21). Po chwili Romana Roszak wyprowadziła Energę na pierwsze prowadzenie (25:24).

Decydujące sekundy to prawdziwy thriller. Na 40 sekund przed końcowym gwizdkiem piłkę miały elblążanki. Zamiast rzucić, podały jednak do rywalek i przekreśliły swoje szanse na końcowy sukces. Po 5 latach brązowe medale PGNiG Superligi ponownie zawisły na szyjach zawodniczek z Koszalina. To było szóste zwycięstwo z rzędu Energi AZS, która zaliczyła piorunujący finisz rozgrywek!

KRAM START ELBLĄG – ENERGA AZS KOSZALIN 25:26 (16:11)

Kram Start: Powaga, Szywerska 1 – Balsam 2, Choromańska, Waga 2, Jędrzejczyk 4, Dorsz 1, Kwiecińska 1, Kozimur 3, Gerej, Lisewska 8 (2/3), Stokłosa 3, Świerżewska 1.

Energa AZS: Kowalczyk, Sach – Grobelska 1, Michałów 1, Mazurek, Smbatian 10 (3/3), Tracz, Roszak 6, Lalewicz 2, Urbaniak 2, Rycharska 4, Nowicka.

Sędziowali: Leszczyński – Piechota (Płock)