13 maja 2018

PGE Vive potwierdziło klasę. PGNiG Puchar Polski dla Kielczan!

PGE Vive Kielce triumfatorem PGNiG Pucharu Polski 2018! Obrońcy trofeum wygrali w Kaliszu z Azotami Puławy 35:29 (18:20). Puławianie długo prowadzili z faworytami z Kielc, ale w decydującym fragmencie meczu to mistrzowie Polski potwierdzili swoją sportową klasę i wypunktowali rywali.

Oba zespoły zaczęły spokojnie, długo rozgrywały akcje starając się doprowadzić do czystych sytuacji rzutowych. Gracze z Puław wyszli w obronie ustawieniem 5-1 i przyznać trzeba, że zdawało to egzamin.

Kielczanie mieli problemy w ataku pozycyjnym, z kolei po drugiej stronie boiska nieźle radził sobie Piotr Masłowski – środkowy rozgrywający popisał się zarówno asystą, jak i golem, który przyniósł jego drużynie prowadzenie 7:4.

Azoty Pulawy - PGE Vive Kielce

W kolejnych minutach utrzymywała się różnica trzech trafień dzieląca drużyny, po kwadransie gry było 11:8 dla zawodników Daniela Waszkiewicza.

Znakomite zawody rozgrywał Marko Panić – w 20 minucie leworęczny rozgrywający miał na swoim koncie aż 7 z 15 bramek Azotów (15:12).

Ozdobą spotkania były pojedynki braci Jureckich. Michał jako środkowy obrońca nie zamierzał dawać taryfy ulgowej Bartoszowi, ale doświadczenie „Shreka” też zrobiło swoje i starszy z braterskiego duetu zakończył pierwszą połowę z dorobkiem pięciu goli. Do przerwy Azoty wygrywały 20:18.

Kibice zgromadzeni w Arenie Kalisz czekali na wielkie sportowe emocje w drugiej odsłonie i nie zawiedli się, przynajmniej na jej początku. Puławianie wyczuli bowiem swoją szansę i walczyli do upadłego, tymczasem faworyci z Kielc konsekwentnie dążyli do odrobienia strat.

Udało im się to w 40. minucie, kiedy Alex Dujszebajew doprowadził do wyrównania (24:24). Od tego momentu to mistrzowie Polski przejęli inicjatywę, a ich rywale zaczęli się mylić w ataku, co szybko przełożyło się na rezultat. Na kwadrans przed końcem tablica świetlna pokazywała rezultat 26:28.

Chwilę później było już 26:31 i nic nie zapowiadało aby gracze z Puław byli jeszcze w stanie odwrócić losy meczu. Ostatecznie PGE Vive zwyciężyło 35:29 i sięgnęło po dziesiąty z rzędu, a piętnasty w historii klubu Puchar Polski!

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Alex Dujszebajew, autor siedmiu trafień dla Kielczan.