19 kwietnia 2018

MKS Perła rywalem Pogoni w finale PGNiG Pucharu Polski

Szczypiornistki MKS Perły Lublin drugimi finalistkami PGNiG Pucharu Polski. W półfinałowym dwumeczu zespół Roberta Lisa okazał się lepszy od broniących trofeum piłkarek Metraco Zagłębia Lubin. O jego awansie przesądziło czwartkowe zwycięstwo 25:17. W pierwszym meczu górą były Miedziowe (25:23). W finale MKS Perła zagra z SPR Pogonią Szczecin. Spotkanie rozegrane zostanie 12 maja w Kaliszu.

2018.04.15 Lublin Pilka reczna EHF Challenge Cup MKS Perla Lublin - Ardesen GSK N/z Dagmara Nocun Foto Wojciech Szubartowski / PressFocus 2018.04.15 Lublin Handball EHF Challenge Cup MKS Perla Lublin - Ardesen GSK Dagmara Nocun Credit: Wojciech Szubartowski / PressFocus

O awansie lublinianek zadecydowała druga połowa czwartkowego meczu. Już na jej starcie Perła zdołała powiększyć wypracowane przed przerwą dwubramkowe prowadzenie (12:10) do pięciu goli (16:11). Dzięki temu przejęła kontrolę nad wydarzeniami.

Zagłębie mimo słabej skuteczności (tylko 13 bramek w 45 minut) zdołało jednak wrócić do gry w ostatnim kwadransie, kiedy trafienia Małgorzaty Mączki i Kingi Grzyb doprowadziły do stanu 15:18. To dało Miedziowym nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie, lecz nie trwała ona zbyt długo. Perła końcówkę meczu wygrała 9:2, w całym spotkaniu triumfując 25:17.

To kolejny świetny wynik zespołu Roberta Lisa, który awansując do finału PGNiG Pucharu Polski podtrzymał szansę na zdobycie potrójnej korony – Perła jest bowiem na dobrej drodze do wywalczenia mistrzostwa kraju, a ponadto wystąpi też w finale Challenge Cup.

Jej rywalkami w finale krajowego pucharu będą piłkarki SPR Pogoni Szczecin, które w półfinale okazały się lepsze od innych zeszłorocznych finalistek, Kram Startu Elbląg.