4 marca 2018

Azoty nie poprawiły dorobku

Azoty-Puławy przegrały na wyjeździe 22:28 (9:14) z francuskim Chambery Savoie MB w 4. kolejce grupy D Pucharu EHF. Była to trzecia porażka przedstawiciela PGNiG Superligi w tej fazie rozgrywek.

Prce

Brązowi medaliści mistrzostw Polski do meczu przystąpili w mocno osłabionym składzie. Już wcześniej było wiadomo, że puławianie wystąpią bez Krzysztofa Łyżwy, Bartosza Kowalczyka, Daniela Dupjachanca, którzy leczą swoje urazy. We Francji drużynie ponadto z przyczyn zdrowotnych nie mogli pomóc Robert Orzechowski i Marko Panić. Szczególnie brakowało bramek tego ostatniego, który tydzień wcześniej, w meczu tych samych drużyn (25:27) zaliczył siedem trafień.

W tej sytuacji szkoleniowiec Daniel Waszkiewicz w drugiej linii mógł skorzystać jedynie z czterech zawodników: Pawła Podsiadło, Wladysława Ostrouszko i Nikoli Prce oraz Kacpra Adamczuka.

Bez tytułu

Nic dziwnego, że gospodarze szybko wypracowali kilka bramek przewagi. Różnica pięciu goli z pierwszej połowy praktycznie utrzymywała się po przerwie. Sposobem na francuski zespół miała być gra na dwa koła. Tradycyjnie do grającego w ataku na tej pozycji Bartka Jureckiego dołączał Tomasz Kasprzak. Ten drugi, zdobywając pięć goli okazał się najskuteczniejszym graczem puławian.

Goście, uwzględniając problemy kadrowe, mieli za mało atutów, aby wywieźć z Chambery choćby punkt. Zespołowi Waszkiewicza w grupie do rozegrania zostały dwa spotkania – w Szwajcarii z Wacker Thun i u siebie z hiszpańskim Granollers.