17 lutego 2018

Pewne zwycięstwo PGE Vive w Lidze Mistrzów

Pewne zwycięstwo PGE Vive Kielce w Lidze Mistrzów! Polski zespół pokonał Celje Pivovarnę Lasko 37:31 (21:17). Słoweńcy starali się przeciwstawić gospodarzom w Hali Legionów, ale Kielczanie grali bardzo skutecznie i byli tego popołudnia nie do zatrzymania.

Kielczanie od początku byli bardzo skoncentrowani. Widać było, że cel żółto-biało-niebieskich jest jasny – zwycięstwo, dwa punkty, a przy okazji rewanż na rywalach, za sensacyjną porażkę z września, kiedy Celje triumfowało przed własną publicznością 31:27.

Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa gospodarzy, którzy znakomicie czytali grę i raz po raz nękali Słoweńców skutecznymi kontratakami. Po kwadransie było 12:7 dla PGE Vive i wydawało się, że wszystko ułoży się zgodnie z planem nakreślonym przez trenera Talanta Dujszebajewa.

Słoweńcy jednak nie zamierzali składać broni, pokazali ogromny charakter do walki i kilka minut później zdobyli bramkę kontaktową (12:11). Krótki kryzys polskiego zespołu został jednak szybko opanowany – po chwili różnica dzieląca oba zespoły ponownie wynosiła pięć trafień (19:14).

Wynik do przerwy był wysoki, ale co najważniejsze – korzystny dla gospodarzy, którzy prowadzili po trzydziestu minutach 21:17.

Druga odsłona to uważna gra Vive, które jeszcze powiększyło przewagę (24:18). Goście rotowali składem, ale nie przyniosło to zmiany w obrazie gry. Pełną kontrolę nad przebiegiem wydarzeń na pakiecie mieli mistrzowie Polski, którzy systematycznie powiększali swój dorobek bramkowy (28:20 w 40. minucie).

Słoweńcy się już po tych ciosach nie podnieśli. W pewnym momencie dystans powiększył się nawet do jedenastu goli (34:23) i stało się jasne, że dwa punkty zostaną w Kielcach. W końcówce zawodnicy Talanta Dujszebajewa nieco zwolnili tempo, ostatecznie PGE Vive pokonało Celje Pivovarnę Lasko 37:31.