11 lutego 2018

Puchar EHF: Historyczna wygrana i punkty Azotów

Azoty-Puławy zanotowały historyczny sukces, zwyciężając szwajcarski Wacker Thun 31:29 (17:14) na inaugurację rozgrywek grupowych Pucharu EHF. Puławianie zostali liderem grupy D.Koszowy_Azoty1

Azoty są pierwszym polskim klubem, który awansował do fazy grupowej tych rozgrywek. Trema była widoczna zwłaszcza w pierwszych minutach, kiedy to gospodarze długo nie mogli zdobyć pierwszej bramki. Niemoc przerwał w 5 min Piotr Masłowski. Od początku interwencjami popisywał się bramkarz puławian, Walenty Koszowy, który został MVP zawodów.

W spotkaniu gospodarze mieli nieznaczną przewagę, ale ani na moment nie mogli pozwolić sobie na zmniejszenie koncentracji. Po błędach w ataku pozycyjnym skutkowało to kontrami rywali. Poczynaniami zespołu lidera ligi szwajcarskiej bardzo dobrze kierował Lukas von Deschwanden, który uzbierał aż 13 trafień (6/6 z rzutów karnych).

Wśród puławian nie było słabych punktów. Każdy z zawodników Azotów, który pojawił się na boisku wnosił coś wartościowego do gry. Emocje trzymały kibiców w napięciu do samego końca. 19 sekund przed finałową syreną trener Daniel Waszkiewicz poprosił o czas. Zwycięstwo, w swoim stylu, przypieczętował Bartosz Jurecki.