13 stycznia 2018

Cypr rozgromiony. W niedzielę mecz z Portugalią o awans

Reprezentacja Polski rozgromiła w portugalskim Povoa de Varzim Cypr 46:13 (23:8). Wcześniej gospodarze pokonali Kosowo 36:22 i zgodnie z przewidywaniami niedzielny mecz Portugalia – Polska zdecyduje o losach awansu do fazy play-off kw. MŚ 2019.

Przed sobotnim spotkaniem selekcjoner Piotr Przybecki zdecydował się na dwie zmiany w składzie – Michał Daszek i Marek Daćko zastąpili Pawła Paczkowskiego i Kamila Syprzaka.

Już pierwsze akcje wskazały dystans dzielący obie ekipy – Polacy bezlitośnie wykorzystywali błędy rywali w defensywie i raz po raz trafiali do ich bramki. Po pięciu minutach było 6:1.

polska - cypr-4408

Co prawda dwa proste błędy w ataku nieco zniwelowały rozpęd naszej drużyny, ale i po chwili było już 16:6. Cypryjczycy to bezapelacyjnie najsłabsza drużyna w kwalifikacyjnej grupie czwartej i było to widać niemal w każdej ich akcji.

polska - cypr-4574

Bardzo dobrze grał Daszek, który raz po raz zabierał piłkę rywalom, a po drugiej stronie był niemal bezbłędny ze skrzydła. Zresztą ataki prawą stroną to była znakomita recepta na Cypryjczyków. Do przerwy Biało-czerwoni wygrywali 23:8 i było jasne, że mecz jest już rozstrzygnięty. Jedyną niewiadomą były rozmiary końcowego zwycięstwa polskiego zespołu.

polska - cypr-4503

W drugiej połowie trener Przybecki rozsądnie rotował składem, dając szansę gry zawodnikom, którzy w pierwszych trzydziestu nieco rzadziej pojawiali się na placu gry. Rywali raz po raz zatrzymywał Piotr Wyszomirski, który zmienił miedzy słupkami Adama Morawskiego – zresztą obaj nasi bramkarze wielokrotnie potwierdzili tego wieczoru swoją klasę.

polska - cypr-4531

W ofensywie na wyróżnienie zasłużyli Paweł Genda i Adrian Nogowski – rozgrywający był bardzo skuteczny przy rzutach z drugiej linii, skrzydłowy bezbłędnie wykańczał kontry.

Na piętnaście minut przed ostatnim gwizdkiem tablica świetlna pokazywała rezultat 33:11. W końcowym kwadransie Polacy nie zamierzali zwalniać tempa i rozgromili Cypr 46:13.