12 stycznia 2018

Pierwszy krok zgodnie z planem

W meczu otwarcia turnieju 1. fazy kwalifikacji do MŚ 2019 reprezentacja Polski pokonała Kosowo 30:19 (13:12). Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, rywale nadrabiali braki techniczne zaangażowaniem i wolą walki. Po przerwie inicjatywa należała do Biało-czerwonych, którzy wypunktowali przeciwników. W sobotę rywalem zawodników Piotra Przybeckiego będzie Cypr.

Pierwsze spotkanie rozgrywane podczas turnieju w Portugalii nie rozpoczęło się po myśli Polaków. Przed meczem spodziewać można się było, że podopieczni Piotra Przybeckiego szybko narzucą własne warunki i będą dyktować tempo. Rywale nie zamierzali jednak odpuścić i pokazali się z dobrej strony. Ambicja oraz walka o każdą piłkę sprawiły, że Kosowo wypracowało dwie bramki przewagi.

GAT_3305

Trener Przybecki poprosił o czas, chcąc nadać odpowiedni rytm gry. Jego uwagi nie przyniosły pożądanego efektu, bowiem dystans utrzymywał się. Kluczowym zawodnikiem w reprezentacji Polski był Arkadiusz Moryto, choć do jego dobrej postawy nawiązać musieli pozostali gracze. Znakomity debiut po stronie Kosowa notował natomiast Endrit Abdullahi.

GAT_3244

Wynik wciąż oscylował wokół remisu, a Polaków zaskakiwać mogła mocna i aktywna defensywa rywali. Mimo popełnianych przez nich błędów w ataku Biało-czerwoni nie potrafili skorzystać z danych sytuacji. Nie wpływało to jednak na ich postawę, wciąż zachowywali spokój i pewność, że w drugiej połowie poprawią swoją grę.

polska - kosowo-3184

Przerwa podziałała mobilizująco na zespół Przybeckiego o tyle, że wypracowali trzy bramki przewagi. W dalszym ciągu początkowo brakowało jednak odpowiedniego tempa i powtarzalności, która pozwoliłaby dyktować warunki. Całe szczęście czas działał na korzyść Polaków.

polska - kosowo-3363

Kosowianie coraz częściej patrzyli na zegar, wyczekując końca spotkania. Poprawie uległa defensywa, Polacy częściej współpracowali również z obrotowym. Pewne było, że zwycięstwo padnie łupem Biało-czerwonych. Po pierwszym spotkaniu w turnieju nasi gracze mogli być zadowoleni przede wszystkim z wyniku oraz fragmentów gry w drugiej połowie.