17 grudnia 2017

Holandia z brązowym medalem mundialu

W meczu o brązowy medal XXIII MŚ Niemcy 2017 kobiet Holandia pokonała w Hamburgu Szwecję 24:21 (14:8). Zespół Oranje w drugiej połowie przez ponad kwadrans nie był w stanie rzucić bramki. Finałowe minuty należały ponownie do drużyny Helle Thomsen.

Wester_tess

Pierwsza połowa została zdominowana przez Holenderki. Skutecznie broniła Tess Wester. Wynik do przerwy ustaliła Martine Smeets. Szwedki sprawiały wrażenie zmęczonych półfinałowym meczem z Francuzkami. Nie wykorzystywały gry w przewadze.

Skandynawki po przerwie zmieniły bramkarkę na Filippę Iden. Ta z czasem zaczęła bronić jak w transie (przez moment miała nawet 55 procentową skuteczność). Pozwoliło to jej koleżankom systematycznie odrabiać straty. Szwedki z minus siedem doprowadziły do remisu, by nawet objąć prowadzenie 18:16. Rywalki otrząsnęły się ze strzeleckiej niemocy i spotkanie się wyrównało. Od tego momentu każdy rzut był na wagę brązowego medalu mundialu. Finałowe minuty mądrzej, z pomocą bramkarki Wester, rozegrały Holenderki. Na ich sukces zapracował również trener bramkarek, Antoni Parecki.