26 listopada 2017

Puchar Karpat: Polki na 1. miejscu z kompletem zwycięstw

Polki pokonały Macedonki 32:25 (19:15) i z kompletem trzech zwycięstw wygrały turniej o Puchar Karpat. Był to ostatni sprawdzian Biało-czerwonych przed grudniowymi finałami mistrzostw świata w Niemczech. Pierwszy mecz polskiego zespołu – ze Szwecją – już w sobotę.

Polska - Wlochy

Na początku starcia z Macedonią zawodniczki Leszka Krowickiego narzuciły swoje tempo i po pięciu minutach prowadziły 5:1. W dalszej części pierwszej odsłony spotkania gra się jednak wyrównała i do przerwy było 19:15 dla Polski.

Druga połowa w zasadzie toczyła się pod dyktando naszego zespołu – Biało-czerwone bezlitośnie punktowały rywalki (25:18 w 40. minucie).

Dziesięć minut później było już 29:20 i stało się jasne, że Polki wrócą z Rumunii do kraju z trzema triumfami na swoim koncie.

Najlepszą bramkarką turnieju wybrana została Adrianna Płaczek. Tytuł MVP powędrował do Cristiny Neagu z Rumunii.